لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۳ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۵:۱۷

اطلاعات روز: مقامات در مورد حمایت روسیه از طالبان اسناد ارائه کنند


روزنامه‎های چاپ امروز کابل بر علاوه نشر سایر مطالب، عمدتآ در مورد عکس العمل روسیه در قبال اظهارات مسئولین حکومتی در رابطه به حمایت آنکشور از طالبان تبصره نموده‎اند.

ویسا

روزنامه ویسا در یکی از مطالب اش نگاشته است که هیت مشرانو جرگه بعد از اشتراک در کنفرانس مبارزه با تروریزم که در کشور روسیه دایر شده بود، به افغانستان برگشته‎اند، و نگرانی مسئولین روسی را با سایر سناتوران شریک ساختند.

در ادامه مطلب از قول نایب اول مشرانو جرگه آمده‎است که روسیه نه تنها اینکه ارتباط شان را با طالبان رد نمودند بلکه پیشنهاد طالبان را که به آدرس آنان از بهر کمک تجهیزات و مهمات از سوی آن گروه ارسال شده بود، را نیز رد نموده‎اند.

اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز نیز در این مورد نوشته‎است و گفته شده که سفارت روسیه اعلامیه یی به آدرس رسانه‎های ارسال نموده‎است و در آن در مورد اظهارات مقامات که گویا روسیه با طالبان ارتباط داشته و از آن گروه حمایت می‎کند، را رد نموده‎است.

در ادامه به نقل از اعلامیه گفته شده که مقامات افغان در مورد اظهارات شان که گویا روسیه از طالبان حمایت می‎نماید باید اسناد ارائه بدارند و هیچ نوع اسناد درین رابطه وجود ندارد.

به باور نویسنده این تنها مقامات افغانستان نیست که در مورد ارتباط روسیه با طالبان ابراز نظر می‎نماید بلکه جنرال‎های امریکایی نیر گفته‎اند که احتمالا روسیه از طالبان حمایت می‎نماید.

روزنامه‎های دولتی در این مورد تبصره ننموده‎اند ولی روزنامه دولتی هیواد در سرمقاله اش نگاشته‎است که صلح و ثبات در افغانستان به معنی صلح و ثبات در منطقه می‎باشد و به باور نویسنده این موضوع به جهانیان نیز واضح گردیده‎است.

سرمقاله نویس با در نظر داشت همین موضوع نوشته‎است که حکومت افغانستان از کشورهای منطقه و جهان خواسته که منافع شا ن را در صلح و ثبات در افغانستان بیابند.

XS
SM
MD
LG