لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۳ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۷:۲۷

چین از امریکا خواست، تنش با کوریای شمالی را از راه صلح آمیز حل کند


بعد از این‎که رئیس جمهور امریکا به اعزام یک کشتی طیاره بردار این کشور را به سواحل کوریای شمالی امر کرد، رئیس جمهور چین می‎گوید، کشورش از حل صلح آمیز این مسئله حمایت می‎کند.

شی جین پینگ (Xi Jinping) رئیس جمهور چین از دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا خواست تنش‎های موجود روی برنامه اتمی با کوریای شمالی را از طریق صلح آمیز حل کند.

رسانه‎های دولتی چین روز چهارشنبه گزارش داده‎اند که رهبران دو کشور ظاهراً به هدف جلوگیری از افزایش تنش‎ها بعد از اعزام کشتی طیاره بردار امریکایی به این منطقه، صحبت کرده‎اند.

نیروهای بحری امریکا گفته‎اند، به شمول یک کشتی طیاره بردار یک گروه تهاجمی را به سواحل کوریای شمالی اعزام می‎کنند.

یک کشتی طیاره بردار امریکا
یک کشتی طیاره بردار امریکا

اعزام نیروهای امریکایی به منطقه افزایش تنش‎ها را نشان می‎دهد.

دیف بینهم سخنگوی قوماندانی نیروهای امریکایی در منطقه آسیا پسفیک روز یکشنبه نهم اپریل گفت، گروه تهاجمی امریکایی به نام "کارل وینسن" برای آماده باش در منطقه آسیا پاسیفیک به سواحل کوریای شمالی اعزام می‎شود.

یک مقام دیگر امریکایی که از افشای نامش خودداری کرده‎است گفته‎است، این گروه تهاجمی از سنگاپور به سواحل کوریای شمالی به خاطر آن اعزام می‎شود که نگرانی در مورد برنامه اتمی کوریایی شمالی افزایش یافته‎است.

کوریای شمالی در مورد این تصمیم امریکا گفته‎است، اگر امریکا هر نوع جنگ را انتخاب کند، این کشور در برابر آن آماده‎است.

کوریای شمالی حتی در مورد حمله بالای اهداف اتمی ایالات متحده امریکا هشدار داده‎است.

وزارت خارجه چین می‎گوید، شی جین پینگ (Xi Jinping) رئیس جمهور این‌کشور در صحبت با دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا تاکید کرده‎است که چین از حل صلح آمیز این مسئله حمایت می‎کند.

روز سه شنبه یازدهم اپریل، دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا از طریق شبکه اجتماعی تویتر نوشت:

"کوریای شمالی در جستجوی منازعه است و اگر چین می‎خواهد کمک کند این یک اقدام بزرگ خواهد بود و اگر نخواهد که در این مسئله کمک کند، ما بدون آن‎ها این مسئله را خود حل خواهیم کرد."

XS
SM
MD
LG