لینک های دستیابی پذیر

جمعه ۳ قوس ۱۳۹۶ کابل ۰۷:۲۱

شرافت علی به قاچاق ۸۱ پناهجوی افغان و پاکستانی به امریکا، اعتراف کرد


یک مرد پاکستانی که افغاها و پاکستانی‎ها را به امریکا قاچاق می‎کرد، روز چهارشنبه اتهامات وارده بالایش را پذیرفت.

شرافت علی خان پذیرفت که ۸۱ تن را از طریق مسیر خیلی خطرناک برازیل و کشورهای امریکای لاتین، به امریکا بطور قاچاقی انتقال داده‎است.

شرافت علی خان پذیرفته‎است که این پناهجویان افغان و پاکستانی بدون اسناد قانونی را با استفاده از مسیر‎های خیلی خطرناک به ایالات متحده امریکا قاچاق کرده‎است.

سارونوالان می‎گویند، شرافت علی خان پاکستانی در همکاری و برنامه ریزی با افراد دیگر پناهجویان را از پاکستان و سایر کشورها از طریق راه‎های خیلی خطرناک برازیل و کشورهای امریکای لاتین به ایالات متحده امریکا انتقال داده‎است.

، این پناهجویان توسط طیارات، موترهای سرویس و بطور پیاده به ایالات متحده امریکا قاچاق شده‎اند.
، این پناهجویان توسط طیارات، موترهای سرویس و بطور پیاده به ایالات متحده امریکا قاچاق شده‎اند.

به گفته سارونوالان، این پناهجویان توسط طیارات، موترهای سرویس و بطور پیاده به ایالات متحده امریکا قاچاق شده‎اند.

به نوشته مرکز خبری رادیو آزادی، بر اساس معلومات ثبت شده در محکمه، ده‎ها تن شرافت علی خان پاکستانی را به حیث شخصی شناسایی کرده‎اند که بین سال‎های ۲۰۱۴ تا ۲۰۱۶ میلادی آن‎ها را از طریق کشور برازیل به امریکا انتقال داده‎است.

سارونوالان گفته‎اند شرافت علی خان که در برازیل زندگی می‎کند، خانه‎های خاص را برای نگهداری افراد که بطور قاچاقی انتقال داده می‎شدند تدارک نموده، افراد را از مسیرهای قاچاقی به سایر کشورها مشایعت و همراهی کرده‎است.

شرافت علی خان به سارونوالان گفته‎است، مسافرت پناهجویان به ایالات متحده امریکا، پیاده روی‎های طولانی با داشتن مقدار ناکافی آب و نان را شامل می‎شد که در جنگل های مناطق حاره داریان گپ

(Darien Gap) در امتداد سرحدات کشورهای کولمبیا و پانامه صورت می‎گرفت.

بر اساس معلومات ثبت شده در محکمه، شرافت علی خان از این پناهجویان قبل از آغاز مسافرت آن‎ها که برخی اوقات روزها پیاده رویی در جنگل‎های مناطق حاره را در بر می‎گرفت، از پنج تا دوازده هزار دالر امریکایی گرفته‎است.

حکم محکمه در مورد شرافت علی خان در ماه جولای سال جاری میلادی اعلان خواهد شد.

XS
SM
MD
LG