لینک های دستیابی پذیر

دوشنبه ۲۹ عقرب ۱۳۹۶ کابل ۰۰:۲۲

اطلاعات روز: احمد ضیا مسعود بخاطر ناکامی در کارش عزل شده‎است


روزنامه‎های چاپ امروز کابل در بیشتر مطالب و تبصره‎های خود به عزل احمد ضیا مسعود نماینده فوق العاده رئیس جمهور در بخش اصلاحات و حکومتداری خوب و نشست آینده به ادامه کنفرانس مسکو در کابل پرداخته‎اند.

اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز درمطلبی نوشته‎است که رئیس جمهور غنی نماینده فوق العاده اش در بخش اصلاحات و حکومتداری خوب را از سمت اش برکنار کرد.

در مطلب به نقل از شاه حسین مرتضوی سرپرست دفتر سخنگوی ریاست جمهوری گفته شده که آقای مسعود بخاطر ناکامی در کارش عزل گردیده‎است.

در مطلب آمده‎است که احمد ضیا مسعود در انتخابات گذشته ریاست جمهوری معاون زلمی رسول کاندید ریاست جمهوری بود و پس از آن که انتخابات به دور دو رفت وی حمایت اش را از محمد اشرف غنی اعلام کرد.

نویسنده مطلب نوشته‎است که آقای غنی در آن زمان احمد ضیا مسعود را ضلع چهارم تیم اش خواند و حضور وی را در حکومت وحدت ملی نیز ضروری خوانده بود.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در مطلبی نوشته‎است که احمد ضیا مسعود به علت انتقادهای پی هم اش از حکومت از وظیفه اش برکنار گردیده‎است.

نویسنده مطلب می‎گوید، هرچند احمد ضیا مسعود در انتخابات گذشته از محمد اشرف غنی اعلام حمایت کرد اما پس از آن در نشست‎های مختلف انتقادات جدی بالای حکومت داشت.

انیس

روزنامه دولتی انیس در سرمقاله اش با اشاره به نشست مسکو در باره افغانستان نوشته‎است که دور بعدی این نشست در کابل برگزار می‎گردد.

سرمقاله نویس می‎گوید که در نشست مسکو هیئت افغانستان بیشتر تاکید روی این داشت که رهبری پروسه صلح را باید افغان‎ها کنند و کشورهای منطقه و جهان از آن حمایت نمایند.

در سرمقاله آمده‎است که تا هنوز تاریخ برگزاری دور بعدی ادامه نشست مسکو در کابل مشخص نشده و در مورد اجندای آن نیز معلومات دقیق در دست نیست.

اما سرمقاله نویس می‎گوید که در نشست مسکو در مورد امنیت افغانستان که با امنیت منطقه و جهان وابستگی دارد نیز صحبت شده‎است.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG