لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۰ قوس ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۳۴

ملل‌متحد: کمک یک میلیارد و یک صد میلیون دالری، با یمن تعهد شد


در حالیکه، یمن به‌خاطر جنگ سه ساله در این کشور، در آستانه قحطی قرار دارد، اشتراک کننده‌گان کنفرانس بین‌المللی در باره این کشور توانسته که تعهد یک میلیارد دالر کمک را، بدست آورند.

سرمنشی سازمان ملل‌متحد می‎گوید، در کنفرانس در باره یمن در شهر ژینو، کمک یک میلیارد و یک صد میلیون دالر، تعهد گردیده‎است.

آنتونیو گوترس در پایان کنفرانس بین‌المللی کمک به یمن در پهلوی ستایش از دست‌آوردهای این کنفرانس گفت، نصف از تعهد کمک مالی که سازمان ملل‌متحد در نظر داشت، بدست آمده‎است.

ملل‌متحد برای کمک به یمن ۲ میلیارد و یک صد میلیون دالر تقاضا کرده بود.

به گفته ملل متحد نزدیک به ۱۴ میلیون انسان در یمن به آب آشامیدنی ضروت داشته و ۸۰ در صد کودکان از سهولت‎های اولیه صحی برخوردار نیستند.
به گفته ملل متحد نزدیک به ۱۴ میلیون انسان در یمن به آب آشامیدنی ضروت داشته و ۸۰ در صد کودکان از سهولت‎های اولیه صحی برخوردار نیستند.

پیش از این، سرمنشی سازمان ملل‌متحد ابراز تأسف کرده بود که تنها ۱۵ درصد تعهد کمک مالی را که برای یمن تقاضا کرده، بدست آورده‎است.

معمولاً در آستانه چنین کنفرانس‎ها اندازه کمک‎ها معلوم می‎شود.

بر اساس گزارش خبرگزاری اسوشیتد پرس، در نتیجه جنگ یمن که سه سال از آن می‎گذرد، بیش از ۱۰ هزار ملکی کشته شده و این فقیر ترین کشور عرب، در لبه قحطی قرار گرفته‎است.

ادارات کمک‌رسانی، برای فراهم‌آوری سهولت‎ها جهت رساندن کمک به مردمان نیازمند، توقف حملات هوایی و رعایت قوانین بین‌المللی را، تقاضا کرده‎اند.

هدف کنفرانس بین‌المللی برای جمع‌آوری کمک به یمن، درک بحرانی‎ است که مانند جنگ سوریه به آن توجه صورت نگرفته‎است.

آنتونیو گوترس دیروز در سخنرانی‌اش برای افتتاح این نشست بین‌المللی گفت، قحطی در یمن نزدیک به ۱۷ میلیون تن را تهدید می‎کند که اگر چنین فاجعه اتفاق افتد، بزرگترین فاجعه در جهان خواهد بود.

اثرات جنگ به روی یک طفل یمنی
اثرات جنگ به روی یک طفل یمنی

گزارش می‎گوید، برخلاف سوریه، شماری مهاجران یمن کم بوده و روی این دلیل به حل مناقشه این کشور هم کمتر توجه صورت می‎گیرد.

یک دیپلومات غربی که نخواست از وی نام گرفته شود گفت، امیدواری‎های زیاد وجود دارند که کشورهای ثروتمند خلیج در کمک به این کشور، سهم بیشتر بگیرند.

برخی از این کشورها در ائتلاف بین‌المللی به رهبری عربستان سعودی از حکومت یمن طرفداری می‎کنند.

به‌گفته ملل‌متحد نزدیک به ۱۴ میلیون انسان در یمن به آب آشامیدنی ضروت داشته و ۸۰ درصد کودکان از سهولت‎های اولیه صحی برخوردار نیستند.

کنفرانسی کمک به یمن روز سه شنبه در شهر ژینو سویس برگزار شد و در آن نصف از کمک مالی که سازمان ملل‌متحد تقاضا کرده بود، تعهد گردید.

XS
SM
MD
LG