لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۳ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۵۷

جاهد: حمایت برخی کشورها از گروه‌های تروریستی بیشتر شده‌است


وزیر داخله افغانستان می‌گوید، حمایت برخی از کشورهای منطقه از گروه‌های تروریستی بیشتر شده و مخالفان مسلح دولت در تلاش تصرف مناطق بیشتر افغانستان اند تا بتوانند شاهراه‌های بزرگ این‌کشور را مسدود بسازند.

تاج محمد جاهد که روز دوشنبه با شماری از مقامات ارشد امنیتی به پروان سفر کرده بود، این سخن را در نشستی در مرکز پروان بیان کرد و گفت، مخالفین مسلح به‌خاطر بدست آوردن برخی از مناطق کشور که از حمایت و پشتیبانی کشورهای همسایه برخوردار اند، تلاش می‌کنند برخی از شاهراه‌های افغانستان را در اختیار بگیرند اما نیروهای امنیتی افغان آماده مبارزه با هراس‌افگنان هستند.

همچنان آقای جاهد بدون این‌که از کشوری نام ببرد گفت، در سال‌های گذشته چند کشور محدود از مخالفین مسلح حمایت می‌کردند، اما در حال حاضر کشورهای بیشتر در منطقه به‌خاطر دسترسی به اهداف خود از مخالفین مسلح دولت افغانستان حمایت می‌کنند.

وزیر داخله افغانستان در حالی از افزایش حمایت برخی کشورها از مخالفین مسلح خبر می‌دهد که قبلاً شماری از مقام‌های افغان و امریکایی روسیه را به همکاری با طالبان مسلح در افغانستان متهم کرده‌اند.

اما مقام‌های روسی، حمایت تسلیحاتی با طالبان را رد می‌کنند و می‌گویند که به هدف تشویق طالبان برای مذاکرات صلح و نگرانی‌های روسیه در مورد داعش، با این گروه تماس گرفته‌است.

XS
SM
MD
LG