لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۴ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۲۶

تبصره روزنامه‎های چاپ کابل روی مبارزه علیه تروریزم و افراطیت


روزنامه‎های چاپ امروز کابل بیشتری مطالب و تبصره‎های خود را به نشست عربستان سعودی در مورد مبارزه علیه تروریزم و افراطیت اختصاص داده‎اند.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در سرمقاله‎اش نوشته‎است که دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا در نشست ریاض از نیروهای امنیتی افغان ستایش کرد و گفت که آنان در برابر مخالفان مسلح با صداقت می‎جنگند و قربانی می‎دهند.

در سرمقاله به نقل از آقای ترمپ گفته شده که ایالات متحده و متحدان اش در مبارزه علیه تروریزم در کنار افغانستان خواهند بود.

اما سرمقاله نویس نوشته‎است که رئیس جمهور امریکا در این نشست کشورهای را که تروریزم را حمایت می‎کنند و این پدیده در این کشورها مراکز مصئون دارد مشخص نساخت.

سرمقاله نویس می‎گوید که رئیس جمهور امریکا باید در کنار برنامه‎های سیاسی و اقتصادی اش از کشورهای حمایت کننده تروریزم نیز نام می‎برد و آنان را تهدید می‎کرد.

انیس

روزنامه دولتی انیس در سرمقاله اش در این باره نوشته‎است که کنفرانس ریاض با دیگر نشست‎ها متفاوت بود بخاطریکه حضور رئیس جمهور امریکا در آن این را واضح ساخت که اراده جدی در امر مبارزه با تروریزم وجود دارد.

سرمقاله نویس نوشته‎است که اگر رهبران کشورهای اشتراک کننده در کنفرانس ریاض از فرصت به میان آمده استفاده کنند، نتایجی خوبی در زمینه مبارزه با تروریزم بدست خواهد آمد.

سرمقاله نویس می‎گوید که مردم و حکومت افغانستان به نتایج این نشست خوشبین هستند و توقع دارند که همه کشورهای اسلامی در امر مبارزه با ترورزم مسئولیت‎های شان را بگونه درست انجام دهند.

اصلاح

روزنامه اصلاح مطلبی را در مورد دیدار محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان با مک مستر مشاور امنیت ملی امریکا در حاشیه کنفرانس ریاض نوشته‎است.

در مطلب آمده‎است که آقای غنی و مشاور امنیت ملی امریکا در خصوص چگونگی مبارزه مشترک با تروریزم و افراطیت گفتگو کرده‎اند.

نویسنده مطلب نوشته‎است که درین دیدار دو طرف در باره کمک‎های امریکا با افغانستان و برخی مسایل منطقه یی نیز تبادل نظر کرده‎اند.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG