لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۲ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۴۱

ترمپ و مقامات اتحادیۀ اروپا در بارۀ چندین مسئله به توافق نرسیدند


رئیس شورای اروپا می‌گوید رئیس جمهور امریکا و مقامات ارشد اتحادیۀ اروپا در یک جلسۀ امروز در بروکسل در بارۀ چندین مسئله نتوانستند به توافق نظر برسند.

دونالد توسک در بروکسل به خبرنگاران گفت در مسایل چون مبارزه علیه تروریزم توافق نظر وجود داشت ولی مسایل دیگر چون تغییر اقلیم و تجارت مورد اختلاف بود.

او گفت:

"ما هنگام ملاقات با دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا در بارۀ پالیسی خارجی، امنیت، تغییر اقلیم و تجارت گفتگو کردیم. در مسایل بسیاری به موافقه رسیدیم، از جمله مبارزه علیه تروریزم. من نمی‌توانم علت آن‌را بیان دارم که چرا برخی مسایل چون تغییر اقلیم و تجارت مورد اختلاف باقی ماند."

دونالد توسک افزود که در مسایل بسیاری با دونالد ترمپ در یک خط حرکت می‌کنیم ولی به نظر می‌رسد که ترمپ در بارۀ روسیه و اوکراین نظر مشترک با ما ندارد.

رئیس جمهور دونالد ترمپ برای نخستین بار با دونالد توسک، رئیس کمیسیون اروپا جان کلود یونکر، فیدیریکا موگیرنی دیپلومات ارشد اتحادیۀ اروپا و انتونیو تایانی رئیس پارلمان اروپا ملاقات کرد.

سه روز قبل ازین گردهمایی سران ناتو، یک مهاجم انتحاری ۲۲ نفر را به شمول اطفال در منچستر بریتانیا کشت و ده‌ها نفر دیگر را زخمی ساخت.

رهبران اتحادیۀ اروپا خیلی مایل اند تا از دونالد ترمپ بشنوند که چه روشی در قبال این اتحادیه اختیار می‌کند.

او هنگام مبارزات انتخاباتی خود از خارج شدن بریتانیا از اتحادیۀ اروپا پشتیبانی کرده بود.

XS
SM
MD
LG