لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۱۷

خواست یونما از طرف‌های درگیر جنگ در افغانستان!


فردا شنبه شش جوزای سال ۱۳۹۶ هجری شمسی برابر است با اول ماه مباک رمضان سال ۱۴۳۸ هجری قمری.

ماه رمضان نهمین ماه تقویم قمری می‌باشد که گرفتن روزه در آن بر هر مسلمان بالغ و صحتمند فرض است.

ستره محکمه افغانستان، عربستان سعودی و کشورهای دیگر اسلامی اعلان کرده‌اند که فردا شنبه روز اول ماه مبارک رمضان است و با دمیدن فجر روز ششم ماه جوزا خورد و نوش و مقاربت جنسی بر هر مسلمان ممنوع می‌شود تا غروب آفتاب.

در قران کریم آمده‌است که ماه رمضان ماهیست که قران در آن نازل شده است. در قرآنکریم هدایت و رهنمایی برای انسان‌ها نهفته است، در این ماه روزه بگیرد و اگر مریض باشید و یا در سفر، مهلت روزه قصر شده را بعداً تکمیل کنید.

پیامبر اسلام حضرت محمد (ص) می‌فرماید که ماه رمضان ماه عبادت به خدا و مهربانی به بندگان خداست. در این ماه حتی خواب شما در آن عبادست.

نماینده خاص سرمشی ملل متحد در افغانستان تادامیچی یاماموتو به مناسبت فرارسیدن ماه رمضان در خطاب به مردم افغانستان اعلامیه نشر نموده‌است.

او می‌گوید به مناسبت آغاز این ماه مبارک می‌خواهد به نمایندگی از ملل متحد آرزو‌های عمیق خود را برای تمام افغان‌ها در داخل و خارج از این‌کشور ابراز نماید.

به گفته او، هفته‌های که در پیشروست ایام دعا و تفکر و ایام عبادت و شفقت برای افغان‌های می‌باشد که به شرایط کسانی که از بحران طولانی در کشور خود آسیب دیده‌اند، توجه کنند.

نماینده خاص ملل متحد در افغانستان همچنان گفته‌است صادقانه امیدوار است که روزه گرفتن در ماه رمضان برای تمام جوامع افغانستان فرصتی را فراهم بسازد که با هم نزدیک شوند و پل‌های صلح را بین خود اعمار کنند.

او می‌افزاید، با همین روحیه می‌خواهد از تمام اطراف درگیر در افغانستان تقاضا نماید تا با متوقف ساختن جنگ مسئولیت‌های دینی خود را بجا آورند.

او تأکید نموده است که ملل متحد متعهد است که در ایجاد یک افغانستان صلح آمیز، متحد و مرفه در پهلوی مردم افغانستان ایستاده شود. تادامیچی یاماموتو در اعلامیه خود پیام تبریکی خود را به مناسبت رسیدن ماه مبارک رمضان به مردم افغانستان ابراز کرده‌است.

XS
SM
MD
LG