لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۹:۱۴

اصلاح: در ماه رمضان باید به هیچ وجه خون کسی ریختانده نشود


روزنامه‌های چاپ امروز کابل بیشتری مطالب و تبصره‌های خود را به برتری‌های ماه مبارک رمضان و ادامه حملات طالبان مسلح در این ماه اختصاص داده‌اند.

انیس

روزنامه دولتی انیس در سرمقاله‌اش نوشته است که رمضان ماه رحمت و مغفرت است و باید در این ماه با فقرا و تنگدستان کمک و همکاری صورت گیرد.

سرمقاله نویس با اشاره به حمله انتحاری دیروز در شهر خوست نوشته است که در این ماه باید مخالفان مسلح دولت به کشتار مردم و فعالیت‌های تخریبی دست نزنند.

اصلاح

روزنامه اصلاح در سرمقاله‌اش نوشته است که در ماه رمضان باید به هیچ وجه خون کسی ریختانده نشود.

سرمقاله نویس می‌گوید که رمضان ماه عبادت است و در این ماه باید همه مسلمان‌ها از خداوند طلب مغفرت کنند نه اینکه به نوشته سرمقاله نویس خون مردم ریختانده شود.

اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز در سرمقاله‌اش نوشته است که طالبان مسلح به ندای صلح محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در ماه رمضان به انجام حمله انتحاری پاسخ دادند.

سرمقاله نویس با اشاره به حمله انتحاری روز گذشته در ولایت خوست گفته است که آقای غنی از طالبان خواست که در ماه رمضان از جنگ دست بکشند اما آنان در شهر خوست حمله انتحاری انجام دادند.

دنیا

روزنامه دنیا در سرمقاله‌اش نوشته است که روزه ماه عبادت است و در این ماه باید با فقرا کمک صورت گیرد نه اینکه مخالفان مسلح دست به کشتن مردم بزنند.

سرمقاله نویس می‌گوید که وضعیت در افغانستان طوری است که طرف‌های درگیر بدون کدام پابندی به جنگ ادامه می‌دهند و در هر حال دست به حملات و کشتن می‌زنند.

سرمقاله نویس سفارش می‌کند که طالبان مسلح باید در ماه رمضان از جنگ دست بکشند و بگذارند که افغان‌ها در این ماه مبارک با آرامش روزه بگیرند.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی نیز در سرمقاله‌اش از طالبان مسلح خواسته که در ماه رمضان به جنگ و حملات‌شان نه بگویند.

سرمقاله نویس در اخیر نوشته است، تجربه ثابت ساخته که راه حل هر مشکل گفتگو است و طالبان مسلح باید بجای جنگ راه مذاکرات را در پیش بگیرند و به نا بسامانی‌ها در این‌کشور پایان دهند.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG