لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۱ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۳۵

متیس: دونالد ترمپ در مورد توافق‌نامۀ پاریس دیدگاه باز داشت


جیمز متیس وزیر دفاع امریکا

جیمز متیس وزیر دفاع امریکا می‌گوید، رئیس جمهور دونالد ترمپ در موضوع ادامه حمایت امریکا از توافق‌نامۀ پاریس در مورد اقلیم، دیدگاه کاملاً باز دارد.

ترمپ به روز شنبه در یک پیغام در صفحه تویترش نوشته بود، بعد از آن‌که تحت فشارهای شدید رهبران جهان در مورد اقلیم در بروکسل و ایتالیا قرار گرفت، هفته آینده در این مورد تصمیم خواهد گرفت که آیا امریکا بخشی از توافق‌نامه پاریس بماند یا آن را ترک کند.

جیمز متیس دیروز در مصاحبه با برنامه فیس دی نیشن تلویزیون سی بی‌اس گفت:

"من در بحث‌ها در بروکسل نشسته بودم، و زمانیکه از اقلیم صحبت شد، رئیس جمهور ترمپ نظر باز داشت و کنجکاو بود که چرا همتاهان دیگرش موقفی را دارند که داشتند."

آقای متیس افزود مطمئن است که رئیس جمهور ترمپ در مسئله توافق‌نامه پاریس در حالی دیدگاه باز دارد که جوانب مثبت و منفی این توافق‌نامه را مورد بررسی قرار می‌دهد.

رئیس جمهور ترمپ در جریان دیدار از اروپا هفته گذشته از تعهد در این مورد خودداری کرد که آیا امریکا بخشی از توافق‌نامه پاریس در مورد تغییرات اقلیمی بماند یا نه؟ این توافق‌نامه در سال ۲۰۱۵ امضا شده بود و از کشورهای امضا کننده می‌خواهد انتشار گازات مضر را کاهش دهند.

در اعلامیه نهایی که به تاریخ ۲۷م می منتشر شد بریتانیا، کانادا، ایتالیا، فرانسه، جرمنی و جاپان روی تعهد جدی‌شان برای کاهش گازات مضره، بار دیگر تأکید کردند.

XS
SM
MD
LG