لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۳ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۰۸

کارمندان موسسه A.C.T.D در غور دست به اعتصاب کاری زدند


مسئولان حکومتی در غور از اعتصاب کاری کارمندان موسسه" مرکز تربیتی و انکشافی برای افغانستان" که مسئولیت خدمات صحی در ولسوالی‌های این ولایت را به عهده دارند به علت تأخیر در پرداخت معاشات شان خبر می‌دهند.

به گفته آنان دروازه های شماری از کلینیک‌های ولسوالی‌های این ولایت نیز به دلیل نپرداختن معاشات کارمندان این موسسه به روی مریض داران بسته شده‌اند.

عبدالحی خطیبی سخنگوی والی غور به روز یکشنبه در صحبت با رسانه ها گفت، دروازه شماری از کلینیک‌های مربوط موسسه " مرکز تربیتی و انکشافی برای افغانستان"در برخی از ولسوالی‌ها مسدود شده و قرار است تا فردا تمامی کلینیک‌ها درولسوالی های این ولایت بسته شوند.

وی گفت:

" به خاطریکه معاش پرسونل موسسه " A.C.T.D" پرداخت نگردیده بعضی از کلینیک‌ها امروز بسته شدند و بعضی هم فردا قرار است بسته شوند که کاملاً خدمات صحی در ولایت غور متوقف می‌شود و اداره محلی هم چند بار این مشکل را با وزارت صحت عامه در میان گذاشت اما هیچ اقدام تا هنوز صورت نگرفته‌است."

در این حال داکتر فهیم الله دلاور سرپرست موسسه “A.C.T.D” اعتصاب کارمندان دفتر مرکزی شانرا تائید می‌کند، اما می‌گوید که دروازه هیچ یک کلینیک این موسسه در غور بسته نشده‌است.

به گفته دلاور، تا یک هفته دیگر معاشات آن عده پرسونلی که تا هنوز برای شان نرسیده‌، پرداخت خواهند شد.

وی گفت:

" امروز پرسونل ما تماس گرفتند که چه کنیم و ما گفتیم که دروازه‌های کلینیک‌ها را بسته نکنند و مشکل ما هم با صحت عامه است که 58 میلیون پیسه ما را نمی‌دهد و انشا الله تا روز شنبه مشکل حل خواهد شد."

آقای دلاور نگفت که چرا وزارت صحت عامۀ افغانستان پول باقی مانده این موسسه را پرداخت نمی‌کند.

قبل از این نیز کارمندان این موسسه در ولسوالی‌های غور به دلیل آنچه عدم پرداخت معاشات شان عنوان کرده بودند دست به اعتصاب کاری زدند و هم چنان باشنده‌های این ولایت بارهای از عرضه خدمات بی‌کیفیت این موسسه نیز شکایت کرده‌اند.

XS
SM
MD
LG