لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۳ ثور ۱۳۹۷ کابل ۱۱:۳۵

رئیس پیشین FBI در جلسه استماعیه علنی سنای امریکا حضور میابد


قرار است رئیس پیشین اف بی آی امروز در جلسه استماعیه علنی یک کمیته مجلس سنای امریکا حضور یابد.

کومی درین جلسه علنی از سوی برخی از اعضای کانگرس امریکا مورد سوال و جواب قرار خواهد گرفت.

این اعضای کانگرس امریکا روی اتهام‎ها در زمینه مداخله روسیه در انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۶ امریکا بررسی می‎کنند.

آن‎ها همچنان نشانه‎های از همکاری مشاورین دونالد ترمپ را درین راستا بررسی می‎نمایند.

استیسی پلسکیت یک عضو مجلس نماینده‎گان امریکا به روز چهارشنبه درین مورد گفت:

" فکر می‎کنم که هدف از این مجلس استماعیه این است تا از شدتنگرانی‎ها در امریکا درین مورد که آیا رئیس جمهور برای نفوذ بالای روند تحقیقات تلاش کرده و یا خیر کاسته شود و همچنان هدف این است که جیمز کومی چی چیز را می‎داند و از چی آگاهی ندارد."

کومی و ترمپ
کومی و ترمپ

جیمز کومی یک روز پیشدر یک گواهینامه گفت که رئیس جمهور ترمپ بالای وی فشار وارد کرده بود تا به بررسی اف بی آی در خصوص تماس‎های اولین مشاور امنیت ملی اشبا مقام‎های روسی پایان داده شود.

مایکل فلن مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ترمپ در ۱۳ ماه فبرروی در حالیکه از آغاز کارشدرین سمت کمتر از یک ماه سپری می‎شد پس از آن برکنار شد که به مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا در مورد صحبت هایش با سیرگی کیس لی یاک سفیر روسیه در واشنگتن معلومات نادرست داد.

جیمز کومی که در ۹ ماه می برکنار شد همچنان گفته‎است که رئیس جمهور ترمپ در ۲۷ ماه جنوری در جریان صرف غذای شب در قصر سفیداز او خواسته بود که برایش ابراز وفاداری کند.

از سوی دیگر مارک کاسوویتز وکیل مدافع رئیس جمهور ترمپ به روز چهارشنبه در صحبت هایش روی اظهارات تحریری کومی تمرکز کرد که به آقای ترمپ گفته بود او شخصآ زیر بررسی اف بی آی قرار ندارد.

کاسوویتز افزود:

"رئیس جمهور کاملا خود را حق به جانب احساس می‎کند."

اما پاول رایِن رئیس مجلس نماینده‎گان امریکا گفته‎است، این مناسب نیست که ترمپ از افسر بلند پایه تنفیذ قانونِ کشور تقاضای وفاداری کند.

XS
SM
MD
LG