لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۵ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۴۳

شماری از روزنامه‌های کابل در مورد نشست شانگهای تبصره کرده‌اند


روزنامه‌های چاپ امروز کابل بیشتر مطالب و تبصره‌های خود را در مورد اشتراک رئیس جمهور افغانستان در هفدهمین نشست سران کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای و دیدارهای وی با برخی از مقامات کشورها در حاشیه این نشست نوشته اند.

ماندگار

روزنامه ماندگار به نقل از ریاست جمهوری نوشته است که رئیس جمهور افغانستان و صدراعظم پاکستان در حاشیه نشست همکاری شانگهای با هم دیدار کرده و بر ادامه نشست‌های چهار جانبه میان کابل، اسلام آباد، واشنگتن و پکن توافق کرده‌اند.

در مطلب آمده‌است که نوازشریف صدراعظم پاکستان با محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان تعهد کرده که در برابر تروریزم مبارزه جدی خواهند کرد.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد در سرمقاله‌اش گفته‌است که رئیس جمهور افغانستان در این دیدار سخنان و اضح و تند با صدراعظم پاکستان داشته‌است.

سرمقاله نویس می‌گوید که محمد اشرف غنی به نواز شریف گفته‌است که اگر پاکستان در برابر تروریزم با جدیت مبارزه نکند با عواقب ناگواری روبرو خواهد شد.

به نوشته سرمقاله نویس، آقای غنی به نواز شریف گفته‌است بر علاوه این‌که افغانستان و جهانیان می‌دانند که تروریستان در کجا حضور دارند، در خصوص رویداد‌های افغانستان که پاکستان در آن دست دارد اسناد و شواهدی کافی نیز وجود دارد.

سرمقاله نویس نوشته که رئیس جمهور افغانستان به صدراعظم پاکستان واضح ساخته که اگر پاکستان به حمایت‌اش از تروریزم همچنان ادامه دهد این‌کشور بزودی با انزوای جهانی روبرو خواهد شد.

دنیا

روزنامه دنیا در مطلبی نوشته است که رؤسای جمهور افغانستان و تاجکستان در حاشیه نشست همکاری‌های شانگهای دیدار کرده و امام علی رحمان رئیس جمهور تاجکستان گفته است که کشور‌ اش در بخش‌های تجارت، ترانزیت و صادرات انرژی تسهیلاتی را برای افغانستان فراهم خواهد ساخت.

این روزنامه در مطلبی دیگری گفته‌است که رؤسای جمهور افغانستان و چین نیز در حاشیه این نشست در مورد مبارزه با تروریزم و گسترش همکاری‌های اقتصادی منطقه‌یی گفتگو کرده‌اند.

نویسنده مطلب می‌گوید که در این دیدار در باره پروژه تولید برق دریای کابل- کنر نیز صحبت شده و قرار است که یک کمپنی چینایی در مدت شش ماه سروی را در این مورد انجام دهد.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG