لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۳ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۴:۲۰

مواضع الشباب در سومالیا هدف حملات هوایی امریکا قرار گرفتند


پنتاگون یا وزارت دفاع امریکا می‌گوید قوای امریکایی یک حمله هوایی را بر گروه الشباب سومالیا که با القاعده رابطه دارد در ۳۰۰ کیلومتری موگه دیشو انجام داده‌است.

در اعلامیه وزارت دفاع امریکا آمده‌است که این حمله هوایی در همکاری با شرکاری منطقوی حیث یک پاسخ مستقیم به اعمال الشباب، به شمول حملات اخیر این گروه بر نیروهای حکومتی سومالیا صورت گرفت.

این به طور فوری معلوم نشده است که آیا این حمله هوایی امریکا تلفاتی را هم در پی داشت یا نه. در اعلامیۀ پنتاگون در مورد سطح تخریب این عملیات هوایی نیز چیزی گفته نشده‌است.

دفتر رئیس جمهور سومالیا محمد عبدالحی محمد دیروز در اعلامیۀ گفت، آقای محمد به نیروهای کشورش اجازه هدف قرار دادن مواضع الشباب در همکاری با شرکای بین‌المللی را داده‌است.

در اعلامیه حکومت سومالیا آمده‌است که این یک حمله موفقانه بود که یکی از قومانده‌های کلیدی الشباب و محل عمده تدارکات آن‌ها را هدف قرار داد که این مسئله می‌تواند توانایی دشمن را برای حملات جدید به طور قطعی خدشه دار سازد.

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا دستور گسترش عملیات‌های نظامی به شمول حملات هوایی علیه الشباب را داده و بخش‌های از جنوب سومالیا را به حیث مناطقی خوانده‌است که فعالیت‌های خصمانه در آنجا جریان دارند.

XS
SM
MD
LG