لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۱ ثور ۱۳۹۷ کابل ۰۶:۴۱

ایران: افرادیکه قصد حمله بر چابهار را داشتند، سرکوب شدند


محمود علوی وزیر استخبارات ایران

نیروهای امنیتی ایران دو عضو مشکوک یک گروه مسلح سنی را در جنوب شرق این‌کشور کشته و پنج تن دیگر آن‌ها را باز داشت کرده‌است.

وزیر استخبارات ایران در این مورد سخن گفته و عربستان سعودی را متهم کرده‌است که از گروه‌های تروریستی در ایران حمایت می‌کند.

محمود علوی گفت:

"یک گروه هفت نفری تروریستان که می‌خواستند بر چابهار در ایالت سیستان - بلوچستان ایران حمله کنند، خلع سلاح و سرکوب شدند."

به گفته وزیر استخبارات ایران، دو تن از افراد بازداشت شده از کشورهای همسایه بودند و یک مامور امنیتی ایران هم در برخوردها کشته شده‌است. اما او از کشوری نام نگرفته‌است.

رسانه‌های خبری ایران گفته‌اند که این افراد به گروه انصار الفرقان منسوب بودند.

ایالت سیستان - بلوچستان که با افغانستان و پاکستان سرحد مشترک دارد، شاهد حملات مکرر گروه‌های سنی علیه قوای امنیتی ایران می‌باشد.

محمود علوی وزیر استخبارات ایران همچنان گفت که گروه دوم تروریستی در کردستان در شمالغرب این‌کشور از بین برده شده‌است. اما جزئیات بیشتر ارائه نکرد.

تعمیر پارلمان ایران
تعمیر پارلمان ایران

رهبران ایران، عربستان سعودی را متهم می‌کنند که در حملات دوگانه تروریستی در ایران دست داشته است. این حملات در هفتم ماه جون بر پارلمان و آرامگاه آیت الله خمینی اتفاق افتادند و مسئولیت آن را گروه تندرو موسوم به دولت اسلامی یا داعش به عهده گرفته‌است.

عربستان سعودی این اتهامات را رد کرده‌است.

به گفته مقامات ایران، ده تن به ظن دست داشتن به این حملات در ولایات شمالغربی ایران کرمان شان، کردستان و آذربایجان غربی و همچنان سیستان - بلوچستان دستگیر شده‌اند.

XS
SM
MD
LG