لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۵ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۳۶

حکومت داری با تمام توان رئیس جمهور به کدام طرف روان است؟


روزنامه‎های چاپ امروز کابل مطالب شان را در کنار دیگر مسایل بالای رئیس جمهور و از گفته‎های خود رئیس جمهور نوشته‎اند.

آرمان ملی

روزنامه غیر دولتی آرمان ملی در سرمقاله اش نوشته‎است که رئیس جمهوران در هر کشور مکلف اند که به رای پارلمان اعتماد کرده و در صورتی‎که به اساس قانون عمل شده باشد بالای آن مهر تائید بگذارند.

اما به باور سرمقاله نویس در افغانستان نیز باید به اساس قانون چنین می‎بود اما دیده می‎شود که در دو سال اخیر رئیس جمهور کشور به خواست‎های قانونی و مصوبات شورای ملی توجه نمی‎کند.

در ادامه سرمقاله آمده‎است که در حال حاضر شماری از وزارت‎ها از سوی وزیران اداره می‎شوند که از سوی ولسی جرگه سلب صلاحیت شده‎اند و باید رئیس جمهور بجای آنان افراد دیگر را معرفی می‎کرد.

مسیر

روزنامه غیردولتی مسیر در سرمقاله‎اش به گونه سوال مطرح کرده‎است حکومت داری با تمام توان رئیس جمهور به کدام طرف در حرکت است؟

در سرمقاله آمده‎است که رئیس جمهور در حال حاضر رهبری چند چوکی را به عهده گرفته‎است، سرقوماندان اعلی، رئیس شورای اقتصادی و به باور مقاله نویس هر کمیته و یا شورای که در حکومت ساخته می‎شود رهبری آن را رئیس جمهور به عهده می‎گیرد.

در سرمقاله آمده‎است که وزارت‎ها یا از سوی سرپرستان اداره می‎شوند و یا هم از سوی رئیس جمهور و مشاورین در کار وزیران و حتی مامورین پائین رتبه مداخله می‎گردد.

به باور سرمقاله نویس باتوجه به این مسایل، ادارات فلج می‎گردند، مامورین احساس مصئونیت نمی‎کنند، کار بیشتر پروژه‎های انکشافی متوقف شده‎اند حکومت داری روز به روز به مشکل رو به رو می‎گردد.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد در سرمقاله اش از خود رئیس جمهور نوشته‎است.

هیواد می‎نویسد که رئیس جمهور در دیدار با هیئت اداری ولسی جرگه به آنان گفته‎است که با اقشار مختلف مردم در ارگ ملاقات کرده و آنان از برپایی خیمه‎ها و مسدود شدن سرک‎ها شکایت کرده و کسبه کاران و تجار نیز ازین ناحیه متضرر شده‎اند.

به گفته سرمقاله نویس، رئیس جمهور گفته‎است که مظاهره در چوکات قانون حق هر شهروند است اما به گفته وی مسدود کردن جاده‎ها و ایجاد مزاحمت برای مردم قابل قبول نیست.

XS
SM
MD
LG