لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۱ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۱۱:۱۰

ایوانکا ترمپ چشم به راه استقبال از تیم روبات‌ساز دختران افغان است


ایوانکا ترمپ دختر رئیس جمهور ایالات متحده امریکا در تویترش نوشته‎است که چشم به راه استقبال از تیم عالی دختران افغان و رقیبان‌شان هفتۀ آینده در واشنگتن خواهد بود.

شش شاگرد دختر از ولایت هرات، قرار بود برای اشتراک در مسابقه روبات‌ها به ایالات متحده امریکا بروند، اما دو بار درخواست ویزه سفر‌شان رد شده بود.

به گزارش خبرگزاری اسوشیتد پرس، وزارت خارجۀ ایالات متحده از ابراز نظر در مورد دلیل رد شدن درخواست ویزۀ تیم افغانستان خودداری کرده‎است.

اما، بر اساس گزارش‎ها، اکنون با پا در میانی خود دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده به این دختران اجازه سفر به امریکا داده شده‎است.

حمدالله محب سفیر افغانستان در واشنگتن هم با ابراز تشکر از رئیس جمهور امریکا در تویترش گفته که افتخار دارند که این دختران از افغانستان نماینده‎گی کنند.

او افزوده که چشم به راه دیدن آنان درین مسابقه است.

به گزارش خبرگزاری فرانسپرس، جو سیستاک رئیس سازمان "فرست گلوبل" از حکومت ایالات متحده و وزارت خارجۀ این کشور برای فراهم کردن زمینۀ اشتراک افغانستان و نیز گامبیا در رقابت بین‌المللی امسال قدردانی کرده‎است.

"فرست گلوبل" یک سازمان خیریۀ غیر انتفاعی است که همه‌ساله با برگزاری مسابقۀ روبات‌ها می‎کوشد شوق و علاقۀ شاگردان مکتب در سراسر جهان را به ساینس و تکنولوژی جلب کند.

سیستاک که قبلاً امیرالبحر نیروی بحری امریکا و عضو کانگرس این کشور هم بوده گفته‎است که تمامی ۱۶۳ تیم از ۱۵۷ کشور برای اشتراک در رقابت روبات‌سازی به ایالات متحده راه یافته‎اند.

XS
SM
MD
LG