لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۷:۱۷

تبلیغ‌گر ایرانی حجاب که خود مورد انتقادات بدحجابی قرار گرفته‌است


یک شخصیت مشهور تلویزیون ایران که از مدت‌ها به این‌سو برای حجاب اسلامی تبلیغ می‌کرد، اینک خود به‌خاطر بدحجابی مورد انتقادهای شدید قرار گرفته‎است.

آزاده نامداری بعد از آن مورد انتقاد قرار گرفت که عکس‎های نشر شد که او را در محضر عام و بدون چادر و با لباس بدن نمایی "جمپ سوت" می‎کند.

نامداری که برای سالیان متمادی پوشیدن حجاب شدید "اسلامی" را در جمهوری اسلامی ایران تبلیغ می‎کرد و خود در پیروی از آن پیشتاز محسوب می‎شد، اینک به‌خاطر عکس‎های که او را در محضر عام و بدون چادر نشان می‎دهد، تحت انتقادهای شدید قرار دارد.

نامداری که به هنرپیشه‎گی روی آورد، از سال‎ها به این‌سو ترویج پوشیدن حجاب اسلامی و چادر، به‌طور خاص چادر سیاه را تبلیغ می‎کرد.

نامداری
نامداری

آزاده نامداری در مصاحبه که در سال ۲۰۱۴ میلادی نشر شد گفته بود، وی به "چادری بودن" افتخار می‎کند، اصطلاحی که در ایران در مورد زن‎های که چادر به سر می‎کنند، به کار برده می‎شود.

نامداری گفته بود، با پوشیدن چادر احساس امنیت و احترام می‎کند و این‎ها برکاتی‎اند که چادر برای وی به ارمغان آورده‎است.

به‌گفته وی، او با چادر زیباتر است.

به نوشته مرکز خبری رادیو آزادی، از سال ۱۹۷۹ میلادی بعد از پیروزی انقلاب اسلامی در ایران، زنان تحت فشارها و محدودیت‎های شدید قرار گرفته، مجبور ساخته شدند از قواعد شدید حجاب پیروی کنند.

خانم نامداری که از طریق شبکه اجتماعی انستاگرام، همیشه عکس‌هایش را با چادر سیاه نشر می‎کرد، در جریان مسافرت اخیرش به شهر ژینو در سویس، یک عکس خود را در برابر عمارت سازمان ملل‌متحد و در حالی‎که چادر سیاه پوشیده‎است، نشر کرده بود.

ولی عکس‎های دیگر وی که از جریان همین مسافرتش به ژینو گرفته شده و به رسانه‌ها راه پیدا کرده‎است، آزاده نامداری را نه‌تنها بدون چادر و با موهای باز نشان می‎دهد، بلکه او را با لباس بدن نمایی "جمپ سوت" نشان می‎دهد که در خارج از منزل پوشیده‎است.

نامبرده در پاسخ به منتقدانش گفته‎است، چادرش برای یک لحظه کوتاه پائین لغزیده بود و او در بین اعضای نزدیک فامیلش قرار داشت.

ولی این حرکت او را تعدادی زیاد ایرانی‎ها از طریق انترنت و شبکه‎های اجتماعی انتقاد کرده‎اند.

یک تن از طریق شبکه تویتر نوشته‎است:

"این‎که چادر پوش هستید، مسئله شماست، ولی چیزی را گفتن و کار دیگر کردن درست نیست."

یک تن دیگر نوشته است:

"مشکل با آزاده اینست که وی دروغ گفته‎است."

یک تن دیگر می‎نویسد:

"آزاده نامداری سمبول واقعی رژیم جمهوری اسلامی ایرانست که از سال‎ها به این‌سو شعار مرگ بر امریکا را سر می‎دهد، ولی فرزندانش را به امریکا برای تحصیل می‎فرستد."

تلویریون دولتی ایران به‌حیث یک وسیله مهم تبلیغات و ترویج حجاب شدید اسلامی در اختیار مقامات رژیم اسلامی ایران قرار دارد و آزاده نامداری یکی از چهره‎های سرشناسی است که آن را تبلیغ می‎کند.

XS
SM
MD
LG