لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۷:۲۰

سارنوالان جرمنی یک عضو مظنون گروه طالبان را به قتل محکوم کردند


سارنوالان در جرمنی یک عضو مظنون گروه طالبان افغان را به دست داشتن در حملۀ که باعث کشته شدن نیرو‌های امریکایی شده بود، رسماً به قتل متهم کردند.

دفتر سارنوال فدرال جرمنی به روز جمعه گفت، اتهامات رسمی علیه این افغان بیست ساله که بنام عبدالمقدس معرفی شده است در محکمه شهر مونشن ثبت شده است.

بر اساس قوانین جرمنی در مورد هویت مشخص این فرد مظنون چیزی گفته نشده است.

خبرگزاری اسوشیتد پرس می‌گوید، این افغان متهم است که در سال ۲۰۱۳ میلادی با گروه طالبان پیوست، استفاده از سلاح را فرا گرفته و در دو حمله بالای نیرو‌های امریکایی و نیرو‌های امنیتی افغان سهم گرفت.

به گفته سارنوالان جرمنی، بار دیگر این مظنون افغان در سال ۲۰۱۴ میلادی در یک حمله دیگر اشتراک کرد که یک کاروان از موتر‌های حامل هشت یا نُه نفری عساکر امریکایی را هدف قرار داد که در آن حداقل یک عسکر امریکایی کشته و دو تن دیگر‌ شان زخمی شدند.

این یگانه افغان نیست که در جرمنی به عضویت با گروه طالبان متهم شده است.

در ماه مارچ سال جاری میلادی سارنوالان فدرال جرمنی یک افغان دیگر را که بنام عبدالله در رسانه‌ها شناسایی شد متهم به عضویت در گروه طالبان کردند.

دفتر سارنوال فدرال جرمنی در آن زمان اعلامیۀ نشر کرد و گفت، عبدالله ۲۰ سال عمر دارد و در ۲۳ ماه مارچ از سوی پولیس جرمنی بازداشت شد.

بر اساس این اعلامیه گمان می‌رود که عبدالله در ۲۰۰۲ میلادی با گروه طالبان پیوسته است.

تا اکنون در مورد سرنوشت عبدالله چیزی گفته نشده است.

اما حکومت افغانستان در آن زمان گفته بود که بازداشت اعضای گروه طالبان افغان را در جرمنی بخشی از اجماع جهانی در مبارزه با تروریزم می‌داند و این افراد از طریق افغانستان به جرمنی سفر نکرده‌اند.

XS
SM
MD
LG