لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۱۱:۲۴

آرمان ملی: آیا نام گرفتن پاکستان به مثابه کشور حامی تروریزم، کافیست؟


روزنامه‎های چاپ امروز کابل بیشتر روی مبارزه علیه تروریزم به سطح منطقه و جهان تبصره نموده‎اند.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در سرمقاله اش سوالی را طرح نموده که آیا اینکه نام پاکستان به مثابه کشور حامی تروریزم گرفته شود، کافی است؟

در ادامه مقاله آمده‎است پاکستان ده‎ها گروه تروریستی را حمایت نموده و در این مورد افغانستان همیشه صدایش را بلند نموده‎است. و لی این موضوع از سوی کشورهای جهان به گونه جدیدر نظر گرفته نشده‎است و همین سبب شده تا جنگ در افغانستان همچنان ادامه داشته باشد.

در ادامه نوشته شده در صورتی‎که جامعه جهانی فریب کشورهای حامی تروریزم را نخورند، مبارزه با تروریزیم به نتایج خوب منتج خواهد شد.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد در سرمقاله اش در این مورد نوشته‎است که امریکا باید با پاکستان به مانند روسیه، ایران و کوریای شمالی برخورد جدی نماید.

در ادامه سرمقاله از قول زلمی خلیل زاد سفیر پیشین امریکا در افغانستان نوشته شده که امریکا باید با پاکستان منحیث کشور حامی تروریزم برخورد نماید مراکز ترویستان رادر انکشور مشخص و از بین ببرد.

به باور سرمقاله نویس اگر امریکا می‎خواهد که جنگ را در افغانستان پیروز شود باید با پاکستان به مانند روسیه، ایران و کوریای شمالی برخورد نماید.

اصلاح

روزنامه اصلاح در یکی از مطلب اش نوشته‎است که مجمع عمومی سازمان ملل متحد در جلسه دیروزی اش وضعیت تروریزم را مورد ارزیابی قرار دادند.

در دوام مطلب از قول محمود صیقل نماینده دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد نوشته شده که مبارزه که علیه تروریزم صورت گرفته‎است کافی نیست و گفته‎است که نه تها اینکه مراکز تروریستان از بین برده نشده بلکه مراکز آنان بیشتر نیز گردیده‎است.

آقای صیقل همچنان گفته‎است که تروریستان از پاکستان داخل خاک افغانستان می‎آیند و اعمال خراب کارانه را انجام می‎دهند.

از قول آقای صیقل همچنان آمده‎است جامعه جهانی در مقابل تروریزم اقدامات کند یا سطحی انجام داده و اقدامات که صورت گرفته هیچ گاه بسنده نمی‎باشد.

XS
SM
MD
LG