لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۵:۱۴

ولادیمیر پوتین قانون محدود کردن استفاده از "VPN" را توشیح کرد


ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه

ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه قانونی را توشیح کرد که بر اساس آن استفاده از بعضی خدمات انترنتی به‌شمول شبکه‌های مجازی خصوصی یا "وی پی ان" محدود می‌شود.

این قانون که به روز شنبه توشیح شده و دیروز از سوی حکومت منتشر شد، از سوی شماری از اعضای پارلمان به پیش برده می‌شد که می‌گویند، این قانون برای جلوگیری از گسترش نظریات تندروان نیاز است.

منتقدین می‌گویند، حکومت پوتین اغلباً از همین توجیه برای آوردن فشار بر مخالفین سیاسی‌اش استفاده می‌کند.

تقریباً تمامی تغییرات مندرجه در این قانون قرار است سر از اول نومبر لازم‌الاجرا گردد، یعنی چند ماه قبل از انتخابات ریاست جمهوری مارچ سال ۲۰۱۸ که انتظار زیاد می‌رود پوتین در آن برنده شده و برای شش سال دیگر در قدرت بماند.

بر اساس این قانون جدید، به شرکت‌های انترنتی دستور داده خواهد شد تا صفحات انترنتی را که خدمات "وی پی ان" یا شبکه‌های خصوصی مجازی و خدمات مسمی به خدمات پراکسی را مسدود کنند.

روس‌ها اغلباً از چنین صفحات انترنتی برای دستیابی به محتویات استفاده می‌کنند که در روسیه منع اند، ولی می‌توان آن را از شبکه‌های انترنتی خارجی دریافت کرد.

مقامات روسیه در سال‌های اخیر تلاش‌های را برای تعقیب عدلی کسانی آغاز کرده‌اند که به محتویات انترنتی ممنوع در روسیه دست می‌یابند.

XS
SM
MD
LG