لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۰۵

قرارداد پروژه‌های انکشافی با برخی شرکت‌های خصوصی امضا شد


وزارت فواید عامه افغانستان به هدف تطبیق پروژه‌های انکشافی در برخی از ولایات قرارداد‌های را به ارزش بیش از ۷۷۲ میلیون افغانی با مسئولان شرکت‌های خصوصی داخلی در کابل امضا کرد.

مقامات وزارت فواید عامه افغانستان می‌گویند که پروژه‌های قرارداد شده با شرکت‌های خصوصی داخلی در بخش ساخت و اعمار سرک‌ها، پل و پلچک، دیوارهای استنادی و جویچه‌ها تطبیق می‌گردند.

محمود بلیغ سرپرست وزارت فواید عامه افغانستان روز سه شنبه در نشست عقد قرارداد پروژه‌های انکشافی در کابل روی اهمیت این پروژه‌ها تأکید کرد و از مردم خواست تا در بخش تطبیق آن حکومت را همکاری نمایند.

وی در مورد ارزش این پروژه‌ها چنین گفت:

"امروز شش پروژه انکشافی به ارزش مجموعی بیشتر از ۷۷۲ میلیون افغانی با شرکت‌های ساختمانی عقد می‌شود و کارهای ساختمانی این پروژه‌ها عملاً آغاز خواهد شد از جمله شش پروژه ۵ پروژه ساختمانی و یک پروژه خدمات مشورتی در ولایت غزنی می‌باشد."

آقای بلیغ از مسئولان شرکت‌ها نیز خواست که در تطبیق پروژه‌ها از نهایت دقت کار گرفته و آن را به شکل معیاری و مطابق زمان تعیین شده، عملی سازند.

بر اساس معلومات وزارت فواید عامه افغانستان، پروژه‌های انکشافی یاد شده در ولایت‌های کندهار، تخار، پنجشیر، فاریاب و غزنی در زمان‌های مختلف تطبیق شده و مصرف آن از بودجه حکومت افغانستان، کمک مالی جاپان و بانک جهانی پرداخت می‌گردد.

این قرارداد‌ها در حالی عقد می‌گردند که پیش از این شماری از نهاد‌ها و مسئولان شوراهای ولایتی از کم کیفیت و غیر معیاری بودن پروژه‌های ساختمانی انتقاد کرده و گفته اند که از تطبیق پروژه‌ها نظارت درست صورت نمی‌گیرد.

XS
SM
MD
LG