لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۵:۱۲

مقامات: قریه میرزا اولنگ ولسوالی صیاد سرپل به دست طالبان سقوط کرد


پولیس محلی در ولایت سرپل از حمله طالبان بالای پوسته های امنیتی و سقوط قریه میرزا اولنگ ولسوالی صیاد خبر داده ادعا می‌کند که طالبان مسلح خانه های مردم را آتش زده‌اند.

محمد انوری قوماندان پولیس محلی در قریه میرزا اولنگ در یک تماس تلیفونی امروز به رادیو آزادی گفت که طالبان تا اکنون دست کم ۳۰خانه را آتش زده‌اند.

انوری ادعا می‌کند که طالبان پس از تصرف قریه میرزا اولنگ تعدادی از مردم محل را به جرم همکاری با دولت کشته اند.

وی گفت:

"هیچ چیزی برای ما نماند همه مردم خانه های شان را ترک کرده فرار نمودند، خانه ها را آتش زدند. و هیچ نیروی کمکی از مرکز برای ما نرسید و هیچ کس در قصه ما مردم نیست."

وی برای اثبات این ادعا هایش کدام سند ارائه نکرده‌است.

به گفته انوری، جنگجویان گروه طالبان با سلاح‌های پیشرفته مجهز اند و نیروهای که برای حمایت از مرکز سرپل به میرزا اولنگ اعزام شدند در مسیر راه با کمین طالبان مواجه شده، عقب نشینی کردند.

وی می گوید:

"هنوز هم اگر کمک برسد ما چاره سازی می‌کنیم با طالبان می‌جنگیم، از دولت مرکزی می‌خواهیم که ما را کمک هوایی کند."

باشندگان محل با ابراز نگرانی از وضعیت پیش آمده در میرزا اولنگ می‌گویند، اگر نیروهای امنیتی توسط قوت‌های هوایی و کماندو حمایت نشوند ولسوالی صیاد نیز به سقوط خواهد کرد.

در این حال تلاش نمودم تا نظر مقامات محلی ولایت سرپل را در مورد سقوط قریه میرزا اولنگ صیاد داشته باشم، اما موفق نشدم.

اما قاری یوسف احمدی که خود را سخنگوی طالبان معرفی می‌کند به رادیو آزادی گفت که افراد آن‌ها پوسته های امنیتی قریه میرزا اولنگ را شام روز گذشته تصرف نموده و تلفات سنگین بر پولیس محلی وارد شده‌است.

احمدی در مورد تلفات هر دو طرف درگیری معلومات نداد و اما در مورد سوزاندن خانه های مردم گفت که این کار طالبان نیست بلکه در اثر تبادله آتش هر دو طرف در جریان جنگ خانه‌ها آتش گرفته‌اند.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG