لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲۹ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۱۰

آرمان ملی: مک‌کین از ترمپ خواسته تا در مورد افغانستان تصمیم بگیرد


روزنامه های چاپ امروز کابل بیشتر روی استراتژی جدید امریکا در قبال افغانستان تبصره نموده‌اند.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در شماره امروزی اش در یکی از مطالب چاپ شده، نوشته است که جان مک‌کین سناتور جمهوری خواه از رئیس جمهور ترمپ خواسته تا مشکلات داخلی را یک طرف گذاشته، در مورد افغانستان باید تصمیم بگیرد.

در ادامه مطلب آمده‎است که جان مک‌کین گفته که عدم موجودیت استراتژی امریکا در قبال افغانستان باعث ناکامی در جنگ گردیده‌است.

نویسنده از قول آقای مک‌کین نوشته که مسئول ناکامی در جنگ افغانستان مسئول عمومی نیروهای مسلح امریکا است نه قوماندانی که در افغانستان حضور دارد.

از قول آقای مک‌کین همچنان نوشته که به رئیس جمهور ترمپ هشدار داده و گفته است که اگر در این بخش اقدام صورت نگیرد، خود شخصاً در مورد از راه‌های تقنینی اقدام خواهد کرد.

نویسنده می‌نویسد که رئیس جمهور ترمپ بخاطر این‌که در جنگ افغانستان موفق نبوده‌اند، می‌خواهد تا قوماندان نیروهای امریکایی در افغانستان را از وظیفه‌اش سبکدوش کند.

هیواد

روزنام دولتی هیواد در سرمقاله اش در این مورد نگاشته است، رئیس جمهور ترمپ پالیسی اش را در قبال افغانستان اعلام نکرده ولی در رسانه های بین‌المللی در مورد بحث داغ جریان دارد.

به باور سرمقاله نویس افغانان از امریکا می‌خواهند تا در استراتژی جدید اش در مورد تروریستان اقدامات جدی را روی دست بگیرد و فشار را روی کشور های حامی تروریزم بیشتر سازد و مراکز تروریستان را مورد حملات قرار بدهد.

دنیا

روزنامه دنیا در این مورد در یکی از مطالب اش تبصره نموده‌است و گفته شده که یک مقام وزارت خارجه امریکا گفته است که امریکا برای افغانستان و منطقه در تلاش تهیه یک استراتژی مؤثر می‌باشد و همین دلیل است که استراتژی امریکا در قبال افغانستان هنوز اعلام نشده‌است.

به باور نویسنده، این مقام در مورد این‌که بالای کشورهای ایران و پاکستان به اساس این استراتژی جدید فشار وارد خواهد شد یا خیر، چیزی نگفته است.

XS
SM
MD
LG