لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۶ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۷:۵۶

ترمپ رخصتی‌اش به نیوجرسی را با یک پیام برهم زد


دونالد ترمپ رئیس جمهور ایالات متحده امریکا از واشنگتن به نیوجرسی به کلپ ورزش گالف متعلق به خودش رفته‎است، ولی به نوشته آژانس خبری اسوشیتد پرس وی این رخصتی را به‌خاطر ارسال این پیام برهم زد:

"این سفر رخصتی نامیده نشود."

وی به تکرار مفکوره رخصتی و تمدید اعصاب ماه اگست را رد کرده، از طریق شبکه تویتر نوشته‎است:

"با تیلیفون‎ها و ملاقات‎ها این رخصتی نیست."

مشاوران دونالد ترمپ این سفر ۱۷ روزه رئیس جمهور امریکا را "یک رخصتی کاری" نامیده، گفته‎اند ترمپ به‌خاطر بحث روی استراتژی با مشاوران و اعضای کابینه ملاقات می‎کند.

به نوشته آژانس خبری اسوشیتد پرس، دونالد ترمپ نیز به تکرار مفکوره رخصتی و تمدید اعصاب ماه اگست را رد کرده، در اخیر هفته گذشته از طریق شبکه تویتر نوشت:

"با تیلیفون ها و ملاقات‌ها، این رخصتی نیست."

در جدول کاری روز دو شنبه هفته آینده دونالد ترمپ، چیزی برنامه‌ریزی نشده‎است و مشاوران رئیس جمهور در مورد این‎که آیا دونالد ترمپ گالف بازی می‎کند یا خیر؟ از ارائه معلومات خودداری کرده‎اند.

قرار است در هفته آینده دونالد ترمپ به نیویارک رفته، روز سه شنبه در اجلاس "بحران اعتیاد و مواد مخدر" شرکت کند.

وی از طریق تویتر در مورد این اجلاس نوشته‎است:

"من در مورد بحران اعتیاد و مواد مخدر سخنرانی مهم خواهم داشت که یک بحران بزرگ در کشور ماست."

سفر به خارج از واشنگتن در روزهای گرم تابستان یک عنعنه نهادینه ریاست جمهوری امریکا محسوب می‎شود.

رئیس جمهور اوباما
رئیس جمهور اوباما

جورج دبلیو بوش از مزرعه‌اش در تکزاس لذت می‎برد.

بارک اوباما به تکرار به تاکستان مارتا (Martha's Vineyard) به ماساچوستس و رئیس جمهور رونالد ریگن به سانتا باربارا (Santa Barbara) در کالیفورنیا می‎رفتند.

به نوشته آژانس خبری اسوشیتد پرس، طبعاً که رؤسای جمهور امریکا در جریان رخصتی‌هایشان کار را کاملاً ترک نمی‎کردند و آن‎ها در حقیقت یکجا با یک قصر سفید کوچک، با مشاوران و دستیارانشان سفر کرده، جلسات آگاهی‌دهی و بحث به هر جایی می‎رفتند، ادامه داشت.

ترمپ در سال ۲۰۱۱ میلادی نوشته بود:

"بارک اوباما دیروز گالف بازی کرد. اینک برای ده روز رخصتی به تاکستان مارتا می‎رود. اینست اخلاق کاری خوب."

دوگلاس برینکلی (Douglas Brinkley) پروفیسور تاریخ در پوهنتون رایس می‎گوید، دونالد ترمپ در مورد کلمه رخصتی‎ها خیلی حساس است، چون به‌خاطر آن بارک اوباما را مورد حمله قرار داده بود.

به‌گفته دوگلاس برینکلی رؤسای جمهور همیشه کار دارند.

رونالد ریگن به‌خاطر سقوط پرواز شماره ۰۰۷ کوریا توسط یک طیاره اتحاد شوروی سابق در سال ۱۹۸۳ دوباره به خانه آمد.

در سال ۱۹۹۸ میلادی بیل کلنتن برای تصمیم در مورد حمله راکتی بالای افغانستان و سودان از تاکستان مارتا دوباره به واشنگتن آمد و از جورج دبلیو بوش به‌خاطر آن انتقاد شد که به دلیل توفان کاترینا در نیواورلینس (New Orleans) رخصتی‌هایش را کوتاه نکرد.

به‌گفته دوگلاس برینکلی پروفیسور تاریخ در پوهنتون رایس، در غیابت رؤسای جمهور هم مسایلی اتفاق می‎افتد و دیده می‎شود که هر ماه اگست یک حادثه ناگوار رخ می‎دهد.

XS
SM
MD
LG