لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۵ جوزا ۱۳۹۷ کابل ۱۱:۴۴

هفت سفارش امریکا برای پیروزی در افغانستان 


نشریه نشنل انترست

نشریه نشنل انترست در شمارۀ اخیر خود در مقالۀ برای پیروزی حکومت امریکا در جنگ افغانستان هفت سفارش را پیشنهاد کرده‌است.

این مقاله نشریه نشنل انترست تحت عنوانی" هفت ستون مهم پیروزی جنگ افغانستان" به نشر رسیده‌است.

از هفت سفارش عمده این نشریه، یکی هم تقویت و حمایت نیروهای امنیتی و دفاعی افغان می‌باشد و درین عرصه باید ظرفیت‌ها خوب آموزش داده شوند.

نشریه نشنل انتریست در ادامه این مقاله همچنان می‌نویسد، ایالات متحدۀ امریکا و کشور های‌کمک کننده باید با حکومت افغانستان سخت کار کنند تا بنیاد حکومتداری درین کشور بهبود یافته و اقتصادی خوب رشد کند.

نشریه نشنل انتریست افزایش فشار بر پاکستان را نیز بسیار عمده و مهم می‌خواند.

نشریه در این مقاله می‌نویسد، پاکستان یکی از اسباب ناکامی در افغانستان بوده و همچنان برای پیروزی در این کشور یک نیاز به شمار می‌رود.

هر چند، واشنگتن برای اکمالات نیروهای خود در افغانستان به پاکستان متکی است، اما گروه طالبان و دیگر گروه‌های تندرو از پاکستان به مثابه پناهگاه‌های امن، استفاده می‌کنند.

بگفتۀ نشریه همین موضوع به باور بسیاری‌ها به همکاری حلقاتی در داخل حکومت پاکستان صورت می‌گیرد که می‌خواهند به تلاش‌های ایالات متحده امریکا در افغانستان، صدمه برسانند.

نشریه نشنل انتریست در ادامه این مقاله می‌نویسد، حقیقتاً که برای پیروزی در افغانستانسرکوب جنگجویان طالب در این کشور یک امر ضروری پنداشته می‌شود.

نشریه نشنل انتریست همچنان می‌نویسد، کار از سوی ایالات متحده امریکا را روی یک میکانیزم و پالیسی، بااهمیت می‌داند که با تطبیق آن، طالبان افغان برای گفتگو‌های صلح با حکومت افغانستان حاضر شوند.

نشریه باستن هیرالد

نشریه باستن هیرالد در یک مقاله در باره افغانستان که در صفحه انترنتی خود به نشر رسانده می‌نویسد:

شاید بینش امریکایی‌ها در مورد جنگ افغانستان پراگنده شده باشند، اما دیدگاه جنرال جان کیلی رئیس جدید دفتر دونالد ترمپ در باره جنگ در این کشور نمی‌تواند تغییر کند.

زیرا به گفته نشریه پسر جنرال کیلی قربانی جنگ در افغانستان بوده و او درک می کند آن‌چه که در افغانستان اتفاق می افتتد، تنها به‌ آن‌کشور منحصر باقی نمی‌ماند.

نشریه در ادامه مقاله می‌نویسد، اکنون اگر او بتواند نقطه نظرهای غربی را در این مورد متمرکز نماید، شاید افغانستان بار دیگر در مرکز توجه عامه جایکه تعلق دارد قرار گیرد.

XS
SM
MD
LG