لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۵:۲۶

واشنگتن پوست: یک قرارگاه قدیمی نیروهای امریکا دوباره استفاده شد


Generic – Detail of a pile of international newspapers

واشنگتن پوست

روزنامه واشنگتن پوست می‌نویسد که یک قرارگاه قدیمی نیروهای امریکایی با گسترش جنگ افغانستان یکبار دیگر مورد استفاده قرار گرفته‌است.

روزنامه از قول سربازان آگاه از عملیات می‌نویسد که شماری از سربازان امریکایی یک قرارگاه در جوار چندین ولسوالی نا آرام هلمند را که نیروهای امریکایی درسابق از آنجا توپخانه آتش می‌کردند دوباره فعال ساختند.

قرار گاه فیدلرز گرین نخستین بار درسال ۲۰۰۹ تاسیس شد تا برای هجوم تابستانی نیروهای امریکایی در ولسوالی گرمسیر آن زمان توپخانه در آنجا مستقر شود.

ولی سربازان قوای سه صد نفری امریکا در هلمند اکنون از این قرارگاه برای کمک با نیروهای افغان استفاده می‌کنند.

روزنامۀ واشنگتن پوست دریک مطلب جداگانۀ خود از قول مقامات می‌نویسد که واشنگتن حدود ۳۵۰۰ سرباز تازه نفس به افغانستان می‌فرستد که با این شمار، تعداد مجموعی عساکر امریکایی در افغانستان به بیش از ۱۴ هزار نفر خواهد رسید.

روزنامه مینویسد که وزیر دفاع امریکا جیمز متیس هفتۀ گذشته به خبرنگاران گفت که او دستور اعزام شماری از سربازان را امضا کرده است ولی تا به کانگرس معلومات نداده باشد دربارۀ شمار آن‌ها چیزی نمی‌گوید.

روزنامه می‌افزاید که جنرال جوزیف دانفورد لوی درستیز امریکا روز چهارشنبه در یک جلسۀ عقب درهای بسته با اعضای کانگرس ملاقات کرد.

واشنگتن پوست می‌نویسد مقاماتی که گفتند وزیردفاع اعزام حدود ۳۵۰۰ سرباز تازه نفس را تصویب کرده‌است نخواستند از ایشان نام گرفته شود چون این رقم هنوز از سوی وزارت دفاع اعلان نشده‌است.

روزنامه می‌نویسد این روشن نیست که ماموریت این سربازان در جنگ شانزده سالۀ افغانستان چه خواهد بود و تا چه مدت انجام خواهد شد.

روزنامه خاطر نشان می‌سازد که رئیس جمهور ترمپ ماه گذشته هنگام اعلان استراتژی نو خود برای افغانستان و منطقه گفت که این استراتژی به شرایط میدان جنگ وابسته می‌باشد و نه به جدول‌های زمانی دلخواه و اختیاری.

او همچنین گفت که در برابر پاکستان که از مدت‌ها به پناه دادن به شورشیان متهم می‌شود موضع‌گیری شدیدتر خواهد داشت.

واشنگتن پوست می‌نویسد که رئیس جمهور ترمپ گفت که نیروهای امریکایی برای پیاده نمودن استراتژی نو وسایل مورد نیاز و مقررات نو جنگ را خواهند داشت.

روزنامه ازقول مقامات امریکایی توضیح می‌دهد که این مقررات نو جنگ امکان دارد به نیروهای امریکایی اجازه دهد که شورشیان طالب را ولو کدام تهدید مستقیم به نیروهای افغان متوجه نساخته باشند هدف قرار دهند.

XS
SM
MD
LG