لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۳ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۵:۳۱

نمایندگی حبیب بانک در شهر نیویارک مسدود می‌شود


مقام‌های امریکایی دستور دادند تا نمایندگی حبیب بانک که یک بانک پاکستانی است در شهر نیویارک مسدود شود.

نمایندگی حبیب بانک از چهل سال بدین‌سو در شهر نیویارک فعالیت می‌کند.

اداره خدمات مالی وزارت خارجه امریکا هفته پیش گفت، حبیب بانک را بر اساس برخی از معاملات مشکوک که انجام داده‌است میلیون‌ها دالر جریمه می‌کند.

به گفته اداره خدمات مالی وزارت خارجه امریکا، نواقصی در کارهای حبیب بانک وجود داشت که با قوانین فدرال امریکا و ایالت نیویارک مطابقت صد در صدی نداشته است.

وزارت خارجه امریکا بخاطر فعالیت‌های غیر قانونی حبیب بانک نخست اعلام کرد که این بانک را ۶۳۰ میلیون دالر جریمه می‌کند اما بعداً ۲۲۵ میلیون آنرا کاهش داد با آن هم این مبلغ بزرگ ترین جریمه بر یک نهاد مالی پاکستان است.

حبیب بانک که مقرش در شهر کراچی است تنها یک نمایندگی در امریکا دارد که در شهر نیویارک واقع است و از سال ۱۹۷۱ میلادی در آنجا فعالیت می‌کند.

بر اساس گفته‌های ادارۀ خدمات مالی وزارت خارجه امریکا، حبیب بانک سیزده هزار بار پول را بگونه غیر شفاف از امریکا به دیگر جا‌ها انتقال داده و حداقل ۲۵۰ میلیون دالر را پول شویی کرده‌است.

پس از اعلام جریمه شدن حبیب بانک از سوی مقام‌های امریکایی، مسئولین این بانک در نیویارک گفتند که برای مسدود ساختن نمایندگی آن درخواست کرده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری رویترز، اداره خدمات مالی وزارت خارجه امریکا در سال ۲۰۱۵ میلادی خواهان اصلاحات در ارسال و اخذ پول در نمایندگی حبیب بانک در شهر نیویارک شده بود تا از پول شویی جلوگیری شود.

در دسمبر همان سال وزارت خارجه امریکا گفت که پالیسی پول شویی در حبیب بانک با آنچه باید مطابقت می‌داشت، همخوانی ندارد.

نوشین احمد مسئول حبیب بانک در نیویارک روز دوشنبه گفت، وزارت خارجه امریکا هنوز هم از آنچه او پیشرفت‌های مهم در این بانک خوانده، رضایت ندارد.

حبیب بانک گفته است که بخاطر جریمه که از سوی وزارت خارجه امریکا شده به محاکم مراجعه می‌کند.

این بانک پاکستانی که بیش از ۲۴ میلیارد دالر دارایی دارد، همچنان گفته است که وضع جریمه بر این بانک در امریکا، روی فعالیت‌هایش در سایر کشور‌های خارجی تأثیر نخواهد گذاشت.

XS
SM
MD
LG