لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۳۰ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۲۷

روزنامه‌های چاپ امروز کابل در بیشتری مطالب و تبصره‌های خود به مسایل وابسته به استراتژی جدید امریکا برای افغانستان و جنوب آسیا پرداخته اند.

سرخط

روزنامه سرخط در سرمقاله‌اش نوشته است که "خواجه دست خالی برگشت."

سرمقاله نویس به سفر اخیر خواجه محمد آصف وزیر خارجه پاکستان به چین، ایران و ترکیه اشاره کرده که به گفته نویسنده دست خالی به کشور اش برگشته است.

سرمقاله نویس می‌گوید که این سفر خواجه آصف پس اعلام استراتژی جدید امریکا که در آن از پاکستان منحیث حمایت کننده تروریزم یاد شده‌است، صورت گرفت.

سرمقاله نویس نوشته است که مقامات پاکستانی از این سفر چیزی بدست نیاورده‌اند اما رسانه‌های این‌کشور بر عکس تبلیغ می‌کنند که این سفر پُر دست آورد بود.

در سرمقاله آمده‌است که این تبلیغات رسانه‌های پاکستانی بخاطری درست نیست که چین، ترکیه و ایران تا هنوز در مورد آن ابراز نظر نکرده‌اند.

سرمقاله نویس می‌نویسد که کار لابی گری پاکستان در سطح منطقه ناکام گردید.

سرمقاله نویس می‌گوید که حالا تنها یک راه برای پاکستان باقیمانده و آن مبارزه جدی و واقعی بر ضد تروریزم.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد در سرمقاله‌اش در مورد اشتراک محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد نوشته است.

سرمقاله نویس می‌گوید که آقای غنی روز یکشنبه به امریکا می‌رود و اشتراک وی در این نشست بخاطری بسیار مهم است که امریکا استراتژی جدید‌ اش را برای افغانستان و جنوب آسیا اعلان کرده‌است.

سرمقاله نویس نوشته است که آقای غنی در حالی در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد اشتراک می‌کند که لانه‌های تروریزم و حامیان این پدیده مشخص شده‌اند.

سرمقاله نویس می‌گوید که رئیس جمهور افغانستان در نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحده تلاش خواهد کرد تا حمایت بیشتری امریکا و جامعه جهانی را بدست آورد.

افغانستان ما

روزنامه افغانستان ما در مطلبی به نقل از حسین حقانی سفیر پیشین پاکستان در امریکا نوشته است که سیاست جدید امریکا در افغانستان نشان دهنده تغییرات تازه است.

در مطلب به قول آقای حقانی آمده‌است که این سیاست دو موضوع را نشان می‌دهد یکی این‌که به پاکستان به چشم دشمن دیده شده و دیگر این‌که پاکستان از بیشتر شدن نقش هند در افغانستان بترسد.

در مطلب این اظهارات حسین حقانی نیز به نشر رسیده که گفته است، اگر سیاست تازه امریکا به برخی مسایل بخصوص تناقضات در رابطه به طالبان مسلح پاسخ ندهد، هیچ سود نخواهد داشت.

نسیم شفق

XS
SM
MD
LG