لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۷ سرطان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۵۴

شکایت ۱۵ عضو شورای ولایتی میدان وردک از قوماندان امنیه این ولایت


شماری از اعضای شورای ولایتی میدان وردگ می‎گویند که در نتیجه بی پروایی و پائین بودن ظرفیت مسلکی قوماندان امنیه این ولایت، منطقه روز به روز نا امن می‎گردد.

افزایش نا امنی، عدم تطبیق پروژه‎های انکشافی، افزایش تلفات ملکی و تسلیم شدن برخی پولیس در پوسته‎ها به مخالفین مسلح مواردیست که اعضای شورای ولایتی عامل آن را بی پروایی و غیر مسلکی بودن قوماندان امنیه این ولایت عنوان می‎کنند.

پانزده تن از اعضای این شورا روز پنجشنبه در یک نشست خبری در کابل از حکومت خواستند که باید قوماندان امنیه میدان وردگ را از سمتش برکنار کرده و از وی بازپرس صورت گیرد.

آنان می‎گویند که با موجودیت فهیم قایم قوماندان امنیه فعلی میدان وردگ ناممکن است که وضعیت امنیتی این ولایت بهبود یابد.

آنان خواستار برکناری قوماندان امنیه این ولایت هستند و می‌گویند که حکومت باید وی را مورد بازپرس قراردهد.

میدان وردک
میدان وردک

عصمت الله عاصم یک تن از اعضای این شورا گفت:

"از دیر زمانی به این طرف از قوماندان امنیه شکایت صورت می‎گیرد، وضعیت امنیتی ولایت خراب شده‎است حتی در یک کیلو متری و دو کیلو متری مرکز قتل و کشتار صورت می‎گیرد، این شخص قبلا نیز نا امنی را بوجود آورده بود و حالا هم وضعیت امنیتی را خراب کرده‎است ولسوالی نرخ که در فاصله ۵ کیلو متری قرار دارد از هشت ماه به این طرف مرکز صحی آن را افتتاح کرده نمی‎توانیم."

وی گفت که ما درین مورد بارها تلاش کردیم تا نگرانی خود را با قوماندان امنیه، والی و دیگر مسئولین شریک سازیم اما نتیجه نداده‎است.

اعضای شورای ولایتی میدان وردگ می‎گویند که در موجودیت قوماندان امنیه فعلی اخیراً چند پولیس امنیتی در ولسوالی‎های نرخ، سید آباد، و جلیز به مخالفان مسلح تسلیم شده‎اند.

وی گفت که قوماندان امنیه فعلی قبلانیز به حیث قوماندان امنیهوظیفه داشته و در آوردن امنیت کوتاه آمده بود اما پس از این‎که برای بار دوم قوماندان امنیه تعین شد وضعیت امنیتی منطقه از سابق کرده هم بد تر شده‎است.

عبدالرحمن منگل سخنگوی والی میدان وردگ به رادیو آزادی گفت که قوماندان امنیه نیز روز گذشته بالای شورای ولایتی اتهامات را مطرح کرد اما امروز اعضای شورای ولایتی قوماندان امنیه را متهم کردند.

وردک
وردک

وی گفت که بهتر است تا هر دو طرفبه اساس اسناد موثق بالای یک دیگر شان ادعا کنند.

او افزود:

"هرگاه قوماندان امنیه اسناد و شواهدی دارد آن را به ارگان‎های عدلی و قضایی کشور بسپارد، و امروز که شورای ولایتی بالای قوماندان امنیه اتهام می‎بندد ما طرفدارشان استیم هردو جانب اسناد شان را در مورد اتهامات شان به ارگان‎های عدلی و قضایی بسپارند تا در مورد آن اجرات گردد."

تلاش کردیم نظر قوماندان امنیه میدان وردگ را نیز بگیریم اما تماس ما با وی برقرار نشد.

سرپرست دفتر سخنگوی وزارت داخله نیز گفت که در مورد این موضوع معلومات ندارد.

میدان وردگ ولایتی در همسایه گی کابل است که شاهراه به ولایت‎های هرات و کندهار از طریق همین ولایت می‎گذرد.

پیش از این مسئولین امنیتی افغان امنیت این ولایت را برای امنیت کابل و مصونیت مسافرین در شاهراه‎ها مهم خوانده و از تلاش‎های جدی درین بخش خبر داده بودند.

جاوید حسن زاده

XS
SM
MD
LG