لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۷ کابل ۰۷:۳۲

امریکا بجز سرکوب گروه‌های تروریستی در افغانستان گزینه دیگر ندارد


واشنگتن پست

روزنامه واشنگتن پست به اظهارات اخیر دونالد ترمپ در مورد افغانستان که اخیرا در یک اجلاس خصوصی ابراز کرده، پرداخته است.

به نوشته واشنگتن پوست، این اظهارات از سوی آقای ترمپ در اجلاس سالانه والی های ایالات متحده امریکا که در قصر سفید برگزار شد، ابراز شده‌است.

دونالد ترمپ در ابتدای ریاست جمهوری خود می‌خواست تا مصرف جنگ افغانستان را پس از این تامین نکند اما بعداٌ زمانیکه جنرالان امریکایی آقای ترمپ را قناعت دادند که شماری زیادی از گروه های تروریستی در افغانستان مستقر اند، بیرون شدن از افغانستان گزینه خوب برای رئیس جمهوری امریکا نبود.

روزنامه در ادامه نوشته است که دونالد ترمپ در این اجلاس خصوصی گفت، پس از آنکه جنرالان امریکایی معلومات محرم را شریک ساختند او به این نتیجه رسید که امریکا بجز سرکوب گروه های تروریستی در افغانستان گزینه دیگری ندارد، در غیر آن حمله تروریستی مشابه ۱۱ سپتمر ۲۰۰۱ میلادی تکرار خواهد شد.

دونالد ترمپ گفته است، آنعده از تروریستان که بالای امریکا حمله کردند در افغانستان آموزش دیده بودند.

به نوشته واشنگتن پست، دونالد ترمپ، افغانستان را از لحاظ تمویل تروریستان با پوهنتون اقتصاد وارتورن تشبه نموده است.

شماری از پیشتازان امور اقتصادی امریکا و جهان از پوهنتون وارتورن که در ایالت پینسلوانیا واقع است فارغ شده اند.

جینز دیفنس

هفته نامه جینز دیفنس در مورد حمله نوشته است که در هنگام سفر جیمز متیس وزیر دفاع امریکا به کابل رخ داد.

به نوشته این هفته نامه، حمله مخالفین مسلح دولت بالای میدان هوایی حامد کرزی در شهر کابل، سفر وزیر دفاع امریکا به این کشور را تحت شعاع قرار داد.

جینز دیفنس نوشته است، در جریان این حمله، یک طیاره نیرو های هوایی امریکایی سهوا غیر نظامیان را هدف قرار داد که تلفات در پی داشت.

این هفته نامه به نقل از اعلامیه قوماندانی مرکزی امریکا نوشته است که مخالفین مسلح با استفاده از اسلحه سبک و سنگین بالای میدان هوایی حامد کرزی در کابل حمله کرده و جان مردم ملکی را با خطر مواجه ساختند.

جینز دیفنس در ادامه نوشته است، نیرو های امنیتی افغان به این حمله مخالفین مسلح پاسخ دادند و طیاره های جنگی امریکا نیز آن ساختمانی را هدف قرار دادندکه مخالفین مسلح در آن جابجا شده بودند.

XS
SM
MD
LG