لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۲۹ اسد ۱۳۹۷ کابل ۱۱:۲۲

تبصره نیوز ویک روی تغییر در طرح مشارکت نیروهای امریکایی در جنگ افغانستان


نیوز ویک

مجله نیوز ویک در مورد تغییر در طرح مشارکت نیروهای امریکایی در جنگ افغانستان و تصمیم واشنگتن برای اعزام عساکر به آن کشور مطلبی را نشر کرده‎است.

جیمز متیس وزیر دفاع امریکا سه شنبه هفته جاری در سخنرانی خود در حضور دو کمیته کانگرس کشورش در رابطه به استراتژی جدید اداره دونالد ترمپ برای افغانستان و جنوب آسیا معلومات داد.

نیوزویک می‎نویسد در طرح که متیس ارائه کرد، رفع محدودیت‎ها هنگام حملات هوایی علیه مخالفین مسلح، اعزام سربازان اضافی و حضور مشاورین امریکایی با نیروهای افغان در خط اول جنگ شامل اند.

مجله نیوزویک آن اظهارات جیمز متیس را نشر کرده که گفته‎است، پیش ازین نیروهای امریکایی زمانی دست به اقدام می‎زدند که با دشمن رو به رو می‎شدند اما پس ازین نیروها در همه جا پی هر کسی می‎روند که بخواهد بالای امریکایی‎ها، ناتو و یا نیروهای افغان حمله کند.

موضوع دیگری را که وزیر دفاع امریکا در سخنرانی خود یادآور شد، اشتراک مشاورین امریکایی با نیروهای افغان در خط اول جنگ بود.

جیمز متیس گفت، با آنعده از نیروهای افغان که مشاورین امریکایی و ناتو در خط اول موجود می‎باشند در جنگ پیروز می‎شوند اما با آن‎های که مشاورین نمی‎باشند اکثراً در جنگ پیروز نمی‎شوند.

اندیپندنت

روزنامه اندیپندنت در مورد نگرانی سازمان عفو بین‎الملل در رابطه به اخراج اجباری پناهجویان افغان از کشورهای اروپایی نوشته‎است.

روزنامه می‎نویسد، حکومت‎های اروپایی از یک سال بدینسو حدود ده هزار پناهجو را در حالی به افغانستان فرستاده‎اند که آن کشور با تهدیدات مرگ و شکنجه رو به روست.

اندیپندنت اظهارات انا شیا مسئول بخش پناهجویان سازمان عفو بین الملل را نشر کرده که می‎گوید، پالیسی کشورهای اروپایی برای گسترش برنامه اخراج پناهجویان غیرقانونی است.

مسئولان سازمان عفو بین الملل می‎گویند، چشم پوشی کشورهای اروپایی از شواهد که هیچ جای در افغانستان امن نیست و خشونت‎ها در آن کشور افزایش یافته‎است، پناهجویانی را که جبراً اخراج می‎کنند با تهدیدات مرگ، شکنجه، اختطاف و دیگر مشکلات رو به رو می‎کند.

گاردین

روزنامه گاردین نیز به مشکلات پناهجویان افغان در کشورهای اروپایی پرداخته و نوشته‎است، بریتانیا به اخراج اجباری پناهجویان افغان متهم شده‎است.

گاردین نوشته‎است، بریتانیا و دیگر کشورهای اروپایی در حالی سلسله اخراج پناهجویان افغان را سه چند افزایش داده اند که بدلیل افزایش خشونت‎ها، میزان تلفات افراد ملکی در افغانستان بگونه بی سابقه افزایش یافته‎است.

XS
SM
MD
LG