لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲۷ سنبله ۱۳۹۷ کابل ۰۷:۳۳

دنیا: دولت افغانستان به پاکستان چه امتیاز خواهد داد؟


روزنامه‌ها چاپ امروز کابل در مورد سفر رئیس جمهور غنی به پاکستان و تأیید ارتباط پاکستان با طالبان از سوی سخنگوی اردوی آن کشور، تبصره نموده‌اند.

اطلاعات روز

روزنامه اطلاعات روز در صفحه نخست شماره امروز خود نوشته است که رئیس جمهور غنی بنابر دعوت لوی درستیر پاکستان به آن کشور سفر می‌کند.

در مطلب به نقل از رسانه‌های پاکستانی نوشته شده که امکان دارد که رئیس جمهور غنی با فامیل‌اش به پاکستان برود و بخاطر بهبود روابط میان دو کشور با مقامات آن کشور ملاقات و گفت‌وگو نماید.

دنیا

روزنامه دنیا در سرمقاله‌اش در همین رابطه نگاشته است و سؤال را مطرح نموده که دولت افغانستان به پاکستان چه امتیاز خواهد داد؟

نویسنده می‌نویسد که روابط کابل و اسلام زمانی خوب خواهد شد که مبارزه با تروریزم جدی و صادقانه صورت بگیرد.

در ادامه آمده‌است که افغانستان همیشه از سیاست دوگانه پاکستان در امر مبارزه با تروریزم شاکی بوده‌است.

در اخیر همچنان نوشته شده که رئیس جمهور غنی و هیئت همراهش در سفر به پاکستان باید حاکمیت ملی و استقلال افغانستان را جداً در نظر بگیرند.

انیس

روزنامه دولتی انیس در سرمقاله‌اش روی سخنان لوی درستیز امریکا در مورد ارتباط پاکستان با گروه‌های هراس افگن، تبصره نموده‌است.

در مطلب نوشته شده که جنرال جوزف دانفورد ارتباط میان ‌آی اس‌ آی با گروه‌های هراس افگن را مایه نگرانی دانسته و گفته است که پاکستان باید در مبارزه با تروریزم صادقانه عمل نماید.

سرخط

روزنامه سرخط در مطلبی نوشته است که برای ارگ پاکستان تغییر نموده‌است.

نویسنده می‌نویسد، اسلام آباد در اقدامات‌اش بر ضد استراتژی جدید امریکا موفق نبود به همین خاطر، چراغ سبز به حکومت افغانستان نشان داده‌است.

XS
SM
MD
LG