لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۴ ثور ۱۳۹۸ کابل ۰۹:۰۵

دیلی تیلیگراف: امریکا روی اعزام سربازان بریتانیایی به افغانستان تأکید دارد


دیلی تیلیگراف

روزنامه دیلی تیلیگراف چاپ بریتانیا در شماره اخیرش خبر داده که امریکا روی پیشنهاد اعزام سربازان بریتانیایی به افغانستان تأکید دارد.

دونالد ترمپ رئیس جمهور امریکا در ماه اگست اعلان کرد که نیرو‌های تازه نفس به افغانستان فرستاده می‌شوند.

او همچنان درخواست کرد که متحدین امریکا هم در کنار نیرو‌های این کشور در افغانستان بیشتر شوند.

روزنامه دیلی تیلیگراف به نقل از کی بیلی هچیسن سفیر امریکا در ناتو نوشته که گفته است، در کنار سه هزار نیروی امریکایی که در راه رسیدن به افغانستان استند، باید نظامیان دیگر هم به آن کشور فرستاده شوند.

روزنامه همچنان می‌نویسد، مقام‌های امریکایی اخیراً این موضوع را با لندن هم مطرح کرده‌اند.

دیلی تیلیگراف به نقل از یک منبع نوشته است که پیام وزیر دفاع امریکا همین است که خواهان نقش بیشتر بریتانیا در جنگ افغانستان است.

به نوشته روزنامه، بریتانیا در از بین بردن تروریستان در افغانستان، به اندازه امریکا منفعت می‌برد.

دیلی تیلیگراف در مورد شمار نیرو‌های اضافی که امریکا خواهان افشاء آن نیست، به نقل از برخی منابع می‌نویسد، بریتانیا به اعزام ۸۵ نظامی تعهد کرده اما مقام‌های امریکایی گفته اند که این تعداد کافی نیست و بریتانیا سهم بیشتری در افغانستان گرفته می‌تواند.

روزنامه دیلی تیلیگراف به نقل از یک سخنگوی وزارت دفاع امریکا نوشته که گفته است: در مورد سهم گیری بریتانیا در افغانستان، نظارت دوامدار صورت می‌گیرد و اردوی بریتانیا برای مصونیت آن کشور و پیشنهاد نیاز برای عملیات‌ها پاسخ مثبت بدهد.

وال ستریت ژورنال

روزنامه وال ستریت ژورنال در شماره اخیرش می‌نویسد، امریکا در استراتژی تازه‌اش خواهان همکاری است تا برای تمویل عملیات‌ها بر ضد تروریزم، سهم‌گیری بیشتر شود.

به نوشته روزنامه، رئیس جمهور دونالد ترمپ تأکید می‌کند که ناتو باید در عملیات‌ها و مبارزه با تروریزم تمرکز بیشتر کند.

وال ستریت ژورنال همچنان می‌نویسد: با این اقدام، سهم‌گیری در ماموریت آموزش دهی برای نیرو‌های افغان بیشتر خواهد شد و به همین خاطر ناتو از اعضایش خواسته تا نقش بیشتری در ماموریت حمایت قاطع داشته باشند.

روزنامه در ادامه به این اشاره دارد که ناتو تلاش می‌کند، شمار آن نیرو‌ها را دقیق سازد که برای گسترش ماموریت آموزشی به افغانستان فرستاده می‌شوند.

وال ستریت ژورنال در مورد اعزام نیرو‌های بیشتر متحدین ناتو به افغانستان، اظهارات کی بیلی هچیسن سفیر امریکا در ناتو را نشر کرده که می‌گوید، دپلومات‌های امریکا و ناتو استدلال می‌کنند که ماموریت افغانستان، بخشی از عملیات بر ضد تروریزم بین‌المللی است.

XS
SM
MD
LG