لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۴۵

بیشترین سیاحان جهان به کدام شهر می‎روند؟


بر اساس یک گزارش که اخیراً نشر شد، بیشترین سیاحان در سطح جهان به شهر هانگ کانگ می‎روند.

شرکت مطالعات بازار های اقتصادی یورو مونیتور انترنشنل (Euromonitor International) می‎گوید، انتظار می‎رود الی ختم سال جاری میلادی ۲۵،۷ میلیون تن از هانگ کانگ دیدن کنند.

در گزارش هفتم نوامبر یورو مونیتور انترنشنل گفته شده، هانگ کانگ با وصف داشتن روابط پر تنش با کشور همسایه‎اش چین، در سال‎جاری میلادی توانسته‎است، بیشترین تعداد سیاحان را به خود جلب کند.

سنگاپور
سنگاپور

به این ترتیب با آنکه این رقم یک کاهش ۳،۲ درصد را نسبت به سال گذشته میلادی نشان می‎دهد، هانگ کانگ با داشتن بیشترین بازدید کننده در صدر جدول صد کشور جهان قرار گرفته‎است.

به‌گفته یورو مونیتور انترنشنل، تعداد بازدید کننده‎گان از هانگ کانگ تا سال ۲۰۲۵ میلادی به ۴۵ میلیون تن در سال افزایش خواهد یافت.

بر خلاف هانگ کانگ که در سال جاری تعداد بازدید کننده‎گان از آن کاهش یافته‎است، تعداد سیاحانی که از شهر بنکاک پایتخت تایلند دیدن می‎کند ازدیاد یافته‎است و انتظار می‎رود که الی ختم سال جاری میلادی تعداد آن‎ها به ۲۱،۳ میلیون تن برسد که نسبت به سال گذشته ۹،۲ در صد افزایش را نشان می‎دهد.

شهر لندن با داشتن ۱۹،۸ میلیون بازدید کننده در سال جاری در فهرست صد کشور جهان، در ردیف سوم قرار دارد.

لندن
لندن

یورو مونیتور انترنشنل می‎گوید، انتظار می‎رود که تعداد بازدید کننده‎گان از لندن در سال ۲۰۱۷ میلادی ۳،۴ درصد افزایش یابد که دلیل اساسی آن ۱۵ درصد کاهش "پوند" واحد پولی آن کشور بعد از خارج شدن بریتانیا از اتحادیه اروپا خوانده می‎شود.

این مسئله باعث آن شده‎است تا نظر سیاحان در مورد این‎که لندن برای مسافرت گران قیمت است، تغییر یابد.

بعد از لندن شهرهای سنگاپور، مکاو (Macau)، دبی، پاریس، نیویارک، شین جین و کولالمپور به ترتیب در ردیف‎های بعدی قرار دارند.

در لیست صد کشور جهان که بیشترین تعداد بازدید کننده‎گان را دارند، مسکو در ردیف ۴۶ و سانتپترز برگ در ردیف ۷۰ قرار دارند.

XS
SM
MD
LG