لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۱ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۰:۲۶

باشنده‌گان غور: حکومت به وعده‌هایش عمل نکرده‌است


شهروندان ولایت غور امروز "جمعه ۱۹ عقرب ۱۳۹۶" در پیوند به عدم توجه حکومت مرکزی به این ولایت دست به مظاهره زدند و خواهان انکشاف متوازن شدند.

نگنجانیدن تخصیص در ساخت شاهراه مرکزی و ساخت ۵ میگاوات برق سولری در بودجه انکشافی سال ۱۳۹۷ و کندی در روند کار ساخت بند برق پوزه لیچ از عواملیست که پای صدها شهروندی غوری را امروز در جاده‌ها کشانید.

در شعارهای که این معترضان باخود حمل می‌کردند، حکومت را متهم به بی‌پروائی در برابر غور طی پانزده سال اخیر نمودند و خواهان برق و سرک که حق مشروع خود عنوان می‌کردند گردیده بودند.

به باور آنان رهبران حکومت در طی چند سال اخیر بارها از ساخت شاه راه مرکزی کابل – غور و غور- هرات و همچنان ساخت بند برق پوزه لیچ وعده کرده اند اما این وعده‌ها تا هنوز عملی نگردیده است.

یکی ازین متعرضان:

"صالح محمد شیرزی هستم یکی از اعتراض کننده ها، از دولت مرکزی خواهشمندیم تا مطابق به وعده های که به مردم داده اند ومطابق به نیازمندی های این مردم درقسمت سرک وبرق درسال آینده بودجه مشخص را درنظر بگیرد."

این اولین باری نیست که شهروندان غور برای این خواسته های شان به جاده‌ها بیرون می‌شوند بلکه قبلاً نیز بارها برای داد خواهی این خواست‌ها اعتراض‌های را درولایات غور، هرات، بامیان و حتی کابل راه اندازی کردند، اما تا هنوز این اعتراضات نتیجه در پی نداشته است.

XS
SM
MD
LG