لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۵ ميزان ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۴۳

تبصرۀ روزنامه‌های کابل در مورد فرستادن نیرو های بیشتر ناتو به افغانستان


روزنامه‌های چاپ امروز "شنبه ۲۰ عقرب ۱۳۹۶" کابل در بیشتری مطالب و تبصره‌های خود به فیصله وزرای دفاع کشورهای عضو ناتو در مورد فرستادن نیرو های بیشتر به افغانستان پرداخته‌اند.

سرخط

روزنامه سرخط در سر مقاله‌اش نوشته‌است که وزرای دفاع ۲۹ کشور عضو ناتو روز پنج‎شنبه در بروکسل فیصله کردند که سه هزار نیروی دیگر نیز برای مبارزه با تروریزم به افغانستان می‌فرستند.

به گفته سرمقاله نویس، نیروهای تازه نفس ناتو میدان جنگ در افغانستان را بیشتر گرم خواهند ساخت.

سرمقاله نویس نوشته‌است، هر چند این نیروها در جنگ‌های رو در رو اشتراک نخواهند کرد اما حضور آنان در افغانستان نا امنی‌ها را بیشتر ساخته و جنگ در این کشور تشدید خواهد شد.

ویسا

روزنامه ویسا با اشاره به فرستادن نیروهای بیشتر از سوی ناتو به افغانستان نوشته است که مردم این‌کشور حتی فیصله بن را نیز بدنام دانسته و آن را در برابر خود توطئه می‌دانند.

سر مقاله نویس می‌گوید، افرادی که از فرستادن نیرو های بیشتری ناتو به افغانستان خرسند هستند، باید به عقل و نیت آنان ابراز تأسف کرد.

سر مقاله نویس جنگ در افغانستان را جنگ بیگانه‌ها خوانده و گفته‌است که هرگز نمی‌تواند سبب خوشی و زنده‌گی بهتر برای افغان‌ها شود.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد نیز مطلبی را در مورد همین موضوع نوشته و گفته‌است که رهبران ناتو امیدوار هستند که با افزاش نیروهای خارجی جنگ علیه تروریزم در افغانستان موفقانه پیش برود و ۲۰۱۸ سال کامیابی باشد.

آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در سرمقاله‌اش فرستادن نیرو های بیشتر به افغانستان را اقدام بجا دانسته‌است.

این روزنامه نوشته است، با این اقدام نیروهای امنیتی افغان در برابر شماری از طالبان مسلح که گروهی را بنام داعش در این‌کشور ایجاد کرده‌است بهتر تجهیز و تربیه خواهند شد.

سر مقاله نویس می‌گوید که نیاز شدید به تجهیز نیرو های امنیتی افغان است به‌خاطری که در جنگ علیه تروریزم نیروهای امنیتی افغان نقش سازنده و اساسی دارند.

XS
SM
MD
LG