لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۹ ميزان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۴۳

جوانان بامیان برای مبارزه با فساد اداری رکاب زدند


ده‌ها تن از جوانان بامیان در یک مسابقه بایسکل‌رانی در مرکز بامیان شرکت کردند.

این مسابقه با هدف مبارزه با فساد اداری از طرف معینیت جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ برگزار شد.

سید احمد حسین احمدپور رئیس ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان در مورد این مسابقه گفت:

"مسابقه امروز به‌خاطر مبارزه با فساد اداری راه اندازی شد که در مجموع ۱۰۰ نفر از دختران و پسران در این مسابقه شرکت داشتند. در پایان این مسابقه در بخش پسران علی اصغر مقام اول، اکبر فیضی مقام دوم و نوروز علی مقام سوم را گرفتند. همین‌طور در بخش دختران زهرا رضایی مقام اول، طاهره شایگان مقام دوم و نجلا سخی زاده مقام سوم را کسب کردند. در پهلوی این مسابقه ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان با همکاری معینیت امور جوانان وزارت اطلاعت و فرهنگ یک تیم بایسکل‌رانی را متشکل از ۱۰ دختر و ۱۰ پسر ایجاد کرد."

در این مسابقه ۳۰ نفر از دختران نیز شرکت داشتند که فاصلۀ ۱۲ کیلومتر را رکاب زدند.

همین‌طور با برگزاری این مسابقه ریاست اطلاعات و فرهنگ بامیان یک تیم بایسکل‌رانی را با حمایت این ریاست ایجاد کرد که در این تیم ۱۰ نفر از دختران و ۱۰ نفر از پسران بایسکلران عضویت دارند.

سید کمال سادات معین جوانان وزارت اطلاعات و فرهنگ در مورد هدف از برگزاری این مسابقه گفت:

"هدف از برگزاری این مسابقه این بود که نگرش جوانان را تغییر بدهیم و به فساد اداری نه بگوییم. در تمام افغانستان وجود فساد اداری باعث شده تا حق جوانان صلب شود و زورمندان حق جوانان را غصب کنند. رئیس جمهور اشرف غنی تعهد کرده‌است که فساد اداری در افغانستان باید ختم شود. به دلیل این‌که بامیان یک ولایت تاریخی و فرهنگی است، ما تصمیم گرفتیم مبارزه با فساد اداری که یک فرهنگ خراب است را از ولایت بامیان آغاز کنیم و این مبارزه خود را در تمام افغانستان گسترش می‌دهیم تا وقتی‌که فساد اداری را ریشه‌کن کنیم."

فساد اداری یکی از بزرگترین مشکلات دولت افغانستان است که در سال‌های اخیر حکومت با حمایت جامعه جهانی تلاش دارد، تا این مشکل را از بین ببرد و به همین دلیل برنامه‌های متعددی در سطح کشور برای مبارزه با فساد اداری برگزار می‌شود.

گزارش: عباس نادری

XS
SM
MD
LG