لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۱۹ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۱:۴۷

سرخط: یک مقام حکومتی علیه منافع ملی عمل کرده و حکومت خاموش است


روزنامه‎های چاپ امروز کابل باز هم بیشتر مطالب و تبصره‎های خود را به ستایش معاون دوم ریاست اجرائیه از افغان‎های که در سوریه و عراق می‎جنگند و واکنش‎های تند در این باره اختصاص داده‎اند.

  • سرخط

روزنامه سرخط در صفحه نخست‌اش با کلمات درشت نوشته‎است که مشرانو جرگه افغانستان محمد محقق معاون دوم ریاست اجرائیه را به خیانت ملی متهم کرد و از حکومت خواست تا وی را مجازات کند.

روزنامه در ادامه مطلب به نقل از فضل هادی مسلمیار رئیس مشرانو جرگه نوشته‎است که ستایش از افغان‎های که در سوریه می‎جنگند قابل شرم است و رهبران حکومت باید دراین زمینه خاموش نمانند.

روزنامه در سرمقاله‌اش بر خاموشی حکومت در خصوص اظهارات آقای محقق انتقاد کرده و گفته‎است که یک مقام حکومتی بر ضد منافع ملی این کشور و تأمین منافع کشوری دیگر عمل کرده و حکومت هیچ اقدامی نمی‎کند.

  • ویسا

روزنامه ویسا نیز مطلبی را به خواست مشرانو جرگه در باره اظهارات اخیر محمد محقق اختصاص داده و نوشته‎است که مشرانو جرگه خواستار محاکمه آقای محقق شده‎است.

در مطلب به سخنان رئیس مشرانو جرگه اشاره شده که گفته‎است، محقق مرتکب خیانت ملی شده و ملت وی را هرگز نخواهد بخشید.

روزنامه در مطلب جداگانه‌یی به واکنش شورای ولایتی بلخ نیز پرداخته که در باره اظهارات معاون دوم ریاست اجرائیه ابراز افسوس کرده‎است.

در مطلب آمده‎است که شورای ولایتی بلخ در این زمینه وزارت خارجه افغانستان را نیز مقصر دانسته و گفته‎است که به علت پالیسی‎های ضعیف‌اش برخی از سیاسیون در بیرون از کشور بر ضد منافع ملی سخن می‎زنند.

  • آرمان ملی

روزنامه آرمان ملی در سرمقاله‎اش به برگشت محمد محقق از ایران و آغاز سفر گلبدین حکمتیار به ترکیه و عربستان سعودی اشاره کرده و از فراهم شدن یک جنگ نیابتی دیگر ابراز نگرانی کرده‎است.

روزنامه نوشته‎است که محمد محقق از ایران برگشت و آن کشور برنامه‎های را نیز به وی سپرده باشد.

روزنامه با اشاره به سیاست‎های ایران و عربستان سعودی در منطقه و تنش در روابط این دو کشور گفته‎است که ممکن در افغانستان زمینه یک جنگ دیگری نیابتی نیز فراهم شود.

  • هیواد

روزنامه دولتی هیواد در مطلبی از مردم خواسته که باید از افرادی جلوگیری کنند که به ارزش خون فرزندان این کشور باداران‌شان را خرسند می‎سازند.

روزنامه گفته‎است که همین غلامان بی‌گانه‎ها میدان جنگ‎های نیابتی در افغانستان را گرم نگهداشته و افغان‎ها را با مشکلات گوناگون روبه‌رو کرده‎اند.

XS
SM
MD
LG