لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۹ ميزان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۴۲

روسیه خواست امریکا مبنی بر قطع نمودن روابط با کوریای شمالی را رد کرد


روسیه این خواست امریکا را رد نموده که از کشور های جهان خواسته‌است، روابط با کوریای شمالی را قطع کنند.

سرگی لاوروف وزیر خارجه روسیه ایالات متحده را متهم کرده که کوریای شمالی را تحریک می‌کند و در نتیجه پیونگ‌یانگ برای تقویت برنامه راکت‌های بالستیک‌اش تلاش می‌کند.

آقای لاوروف دیروز پنجشنبه «۹ قوس ۱۳۹۶» در بلاروس به خبرنگاران گفت، برای حل این مشکل باید راه حل سیاسی یافت شود.

سرگی لاوروف
سرگی لاوروف

​او افزود:

"ما در این مورد نظر منفی داریم. ما چندین بار تأکید کرده‌ایم که فشارها بر کوریای شمالی از طریق تحریمات، همه را خسته ساخته‌است و تمام قطعنامه‌های شورای امنیت یک بخش مهم دیگر هم دارند یعنی پروسه حل سیاسی."

توجه به برنامه راکتی کوریای شمالی بار دیگر بعد از آن بیشتر شد که پیونگ‌یانگ به روز چهار شنبه «۸ قوس ۱۳۹۶» اعلان کرد یک راکت جدیدش را با موفقیت آزمایش کرده‌است راکتی که به گفته کوریای شمالی توان رسیدن به هر نقطه خاک امریکا را دارد.

مسکو این آزمایش راکتی کوریای شمالی را محکوم نموده آن‌را تحریک کننده خواند ولی سرگی لاوروف دیروز امریکا را متهم کرد که کیم جونگ اون رهبر کوریا را تحریک می‌کند و نتیجه آن فقط تحرکات افراطی اون است و بس.

لاوروف دیروز امریکا را متهم کرد که کیم جونگ اون رهبر کوریا را تحریک می‌کند.

وزیر خارجه روسیه گفت، ایالات متحده و کوریای جنوبی باید از تمرینات مشترک نظامی که برای ماه دسمبر پلان کرده‌اند خودداری کنند.

این اظهارات آقای لاوروف بعد از آن صورت گرفت که نیکی هیلی سفیر امریکا در ملل متحد گفت، کشورش خواهان جنگ با کوریای شمالی نیست ولی هشدار داد که اگر کوریای شمالی به اقداماتی ادامه دهد که نتیجه آن جنگ است رژیم این‌کشور از بین خواهد رفت.

خانم هیلی دو روز پیش در جلسه اضطراری شورای امنیت از کشورها خواست روابط تجارتی و دیپلوماتیک با کوریای شمالی را قطع کنند ولی نماینده‌گان روسیه و چین در این جلسه خواهان تحمل و مدارا شدند.

سفیر روسیه در ملل متحد گفت، یگانه راه جلوگیری از ظهور کوریای شمالی به حیث یک قدرت هستوی، دیپلوماسی است.

XS
SM
MD
LG