لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
دوشنبه ۳۰ ميزان ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۲۷

خواست فروشنده‌گان و تولید کننده‌گان قالین از حکومت!


برخی از فروشنده‌گان و تولید کننده‌گان قالین در کندز از عدم دسترسی به بازارهای جهانی شکایت دارند.

آن‌ها می‌گویند، قالین‌های که در کندز تولید می‎شوند به کشور پاکستان بُرده می‌شود و از آن‌جا به دیگر کشورهای جهان صادر می‌گردد.

از سوی هم شماری از تاجران قالین از حکومت می‌خواهند که سهولت‌های اساسی را برای فروش قالین افغانی در بارازهای جهانی فراهم کند.

اما برخی از فروشندگان قالین‌ در کندز می‌گویند که قالین‌های وطنی در داخل کشور بازار خوبِ ندارد و از حکومت می‌خواهند که جلو واردات قالین‌های خارجی را به‌کشور ‌بگیرد تا برای قالین‌های افغانی زمینه فروش مساعد گردد.

همزمان با این مولانا عبدالسمیع مدیر عامل اتاق تجارت کندز می‌گوید که در چند سال اخیر بازار فروش قالین‌های افغانی در بازارهای جهانی تا حدی خوب شده است.

وی گفت:

" نظر به تقاضا‏های زیاد تاجران ما که از ما می‎خواهند که در بخش محاسبه و اداره به آن‌ها کمک شود معلومات داده شود و کورس‎ها دایر شود یک بخش مهم کار ما همین است."

قالین افغانی یکی از صنایع مهم افغانستان شمرده می‌شود که شهرت جهانی دارد و افزون بر آن قالین‌های که در ولایت‌های شمال و شمال‌شرق کشور تولید می‌گردد از کیفیت و زیبایی خوبِ برخوردار بوده و این صنعت یک بخش عمده درآمد مالی مردم را نیز تشکیل می‌دهد.

XS
SM
MD
LG