لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
پنجشنبه ۲۲ قوس ۱۳۹۷ کابل ۱۰:۱۴

منبع: امریکا در حال غور روی وضع تحریمات تازه بالای ایران است


یک مقام ارشد اداره ایالات متحده می‎گوید، این کشور به‌خاطر سرکوب اعتراض‌های ضد حکومت در ایران، در حال غور در مورد وضع تحریم‌های تازه بالای آن کشور است.

این اعتراض‌ها منجر به درگیری میان مظاهره کننده‌ها و نیروهای امنیتی شد که در نتیجه آن ۲۲ تن کشته شدند.

خبرگزاری فرانسه دیروز به نقل از یک مقام ارشد اداره ایالات متحده که نامش ذکر نشده گزارش داد که تمامی گزینه‌ها را در نظر دارند.

این مقام افزوده‎است:

"این کار نیاز به معلومات دارد، اما معلومات زیادی موجود است و بنابر این ما قصد داریم تا روند جمع‌آوری معلومات را آغاز کنیم و بیبینیم که چی کرده می‎توانیم."

این مقام گفته‎است، ایالات متحده از تمامی منابع معلوماتی قابل دسترسش کار خواهد گرفت تا بتواند معلومات قابل پیگیری را در مورد این بدست بیآورد که کی سرکوب را انجام می‎دهد، کی از حقوق بشری تخطی می‎کند، کی از خشونت علیه معترضان کار می‎گیرد و آن را وارد ماشین گزینش تحریم‌های خود بسازد.

اعتراض‌های ضد حکومتی از زمان آغازش در ۲۸ دسمبر منجر به نا آرامی و درگیری‌ها در ایران شده‎است.

این اعتراض‌ها در ابتدا به‌خاطر نرخ‌های در حال افزایش در مشهد دومین بزرگترین شهر ایران آغاز شد و سپس به شهر‌های دیگر این کشور گسترش یافت.

در این حال، هزاران تن در بسیاری ازشهر‌های ایران در حمایت از حکومت تهران راهپیمایی‌ها را آغاز کردند.

خبرگزاری نیمه رسمی مهر در یک گزارش تأیید نشده گفته‎است که سه عضو اداره استخبارات ایران در درگیری‌ها در شهر غربی پیرانشهر کشته شده‎اند.

اما خبرگزاری مهر به نقل از یک اعلامیه گروه تندرو سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ایران گزارش داد که این درگیری‌ها در امتداد سرحد با کردستان عراق صورت گرفته و به اعتراض‌ها ارتباط ندارد.

XS
SM
MD
LG