لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
جمعه ۲ حمل ۱۳۹۸ کابل ۰۶:۴۴

متیس: هیچ‌گونه نگرانی از اقدام تلافی جویانۀ پاکستان نداریم


جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده امریکا

جیمز متیس وزیر دفاع ایالات متحده می‌گوید، کشورش کمک نزدیک به دو میلیارد دالری با پاکستان را به حال تعلیق در آورده‌است و در مورد واکنش و اقدام تلافی جویانۀ پاکستان تشویش ندارد.

در یک نشست خبری در وزارت دفاع امریکا دیروز جمعه از متیس سؤال شد که فشار واشنگتن بالای اسلام آباد، پاکستان را به چین نزدیک‌تر نخواهد ساخت و پاکستان را به بستن راه اکمالاتی نیروهای امریکایی مستقر در افغانستان وادار نخواهد کرد؟

آقای متیس در پاسخ گفت در این مورد هیچ‌گونه نگرانی ندارد.

اسلام آباد شش سال پیش در جریان تنش‌های جدی‌اش با واشنگتن، راه‌های اکمالاتی نیروهای بین‌المللی را برای چند ماه بست.

وزیر دفاع امریکا گفته است، زمانی‌که ماه گذشته به پاکستان رفت و با مقام‌های آن‌کشور دیدار کرد شاهد هیچ نشانۀ در مورد احتمال بسته شدن این مسیر از سوی پاکستان نبود.

متیس افزود: "هنوز هم با پاکستان کار می‌کنند و اگر پاکستان بر ضد تروریستان اقدامات جدی انجام بدهد، کمک‌ها به پاکستان را از سر خواهند گرفت."

به دنبال اعلام وزارت خارجهء امریکا مبنی بر به تعلیق در آوردن حداقل نه صد ملیون دالر کمک امنیتی این کشور به پاکستان پاکستان درین مورد واکنش تند نشان داده است.

وزارت امور خارجه پاکستان دیروز در یک اعلامیه گفت: اعلامیه‌های یک جانبه، تغییر در مسیر اهداف و تعیین ضرب الاجل‌های خودسرانه روی مبارزه علیه تروریزم تاثیر منفی می گذارد.

XS
SM
MD
LG