لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۲۵ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۳۰

سخنگوی والی جدید بلخ گزارش‌های معرفی انجنیر داوود در یک قرارگاه نظامی را رد کرد


در حالی‎که گزارش‎های به نشر رسیده که گویا مراسم معرفی والی جدید بلخ در قول اردوی شاهین صورت خواهد گرفت اما سخنگوی والی جدید بلخ همچون گزارش‎ها را نادرست می‎داند.

رحمت الله فطرت روز پنجشنبه «۲۱جدی۱۳۹۶» به رادیو آزادی گفت که آقای داوود طرفدار آغاز کار از راه نظامی نیست و نه تا حال چنین پیشنهاد مطرح شده‎است.

فطرت گفت، تا حال چنین پیشنهادی مطرح نشده‎است.

او افزود:

"تا کنون آوازه‎های که در مورد معرفی والی جدید در قول اردوی شاهین صورت می‎گیرد ما آن را رد می‎کنیم، این شایعات بی اساس است، زیرا والی بحیث والی به آن‎جا می‎رود و به حیث قوماندان قول اردو آغاز به کار نمی‎کند."

پیش از این برخی رسانه‎های خصوصی در کابل به نقل از برخی منابع حکومتی گزارش داده‎اند که انجنیر محمد داوود در روزهای نزدیک در قول اردوی ۲۰۹ شاهین معرفی می‎شود و از همانجا کارش را بحیث والی بلخ آغاز خواهد کرد.

در این گزارش‎ها گفته شده که فیصله‎های اتخاذ شده در مورد والی جدید بلخ برگشت ناپذیر است.

سخنگوی والی جدید بلخ نیز به رادیو آزادی گفت که رئیس جمهور و رئیس اجرائیه بر فیصله شان ایستاده‎اند.

آقای فطرت هرچند می‎گوید، نسبت به گفت و گوها میان حکومت و حزب جمعیت اسلامی خوشبین اند اما یک عضو حزب جمعیت اسلامی کله علت حساسیت موضوع از گرفتن نامش خود داری کرد به رادیو آزادی گفت که این مذاکرات زمانگیر است.

بر اساس گزارش‎ها، دور پنجم مذاکرات میان حکومت و حزب جمعیت اسلامی روز گذشته انجام شد.

تاحال از پیشرفت‎های این مذاکرات مقامات حکومتی چیزی به رسانه‎ها نگفته‎اند اما ذبیح الله فطرت معاون سخنگوی حزب جمعیت اسلامی به رادیو آزادی گفت که گفت و گوها به شکل عادی به پیش می‎روند.

ذبیح الله فطرت
ذبیح الله فطرت

او افزود:

"چنین جزئیات نداریم که برای رسانه‎ها باشد، اما روند مذاکرات ادامه دارد و در حدی نرسیده که رسانه‎ای شود."

این در حالیست که استعفای عطا محمد نور چندی پیش از سوی رئیس جمهور غنی منظور شد اما آقای نور این استعفا را منتفی خواند.

آقای نور گفته‎است صلاحیت برطرفی اش را حکومت ندارد و تا پایان مذاکره میان حکومت و حزب جمعیت بحیث والی بلخ به کارش ادامه می‎دهد.

گزارش: نورالله شایان

XS
SM
MD
LG