لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
یکشنبه ۳۰ جدی ۱۳۹۷ کابل ۰۲:۱۷

پولیس پاکستان متهم قضیه قتل دختر ۷ ساله را دستگیر کرد


شهباز شریف وزیر اعلی ایالت پنجاب پاکستان روز سه‌شنبه در شهر لاهور مرکز این ایالت در یک کنفرانس خبری گفت، متهم کلیدی قضیۀ قتل زینب انصاری دختر هفت سالۀ که در اوایل ماه جاری به قتل رسید، دستگیر شده‌است.

شهباز شریف شخص دستگیر شده را به نام محمد عمران علی معرفی کرد که ۲۴ سال دارد و در نزدیک منطقۀ قصور توسط پولیس دستگیر شده‌است.

قضیۀ زینب انصاری که بعد از تجاوز به قتل رسیده و جسد وی بین زباله‌ها در منطقۀ قصور انداخته شده بود، باعث خشم شدید در پاکستان شده‌است.

هزاران تن در سرتاسر این‌کشور تظاهرات را برپا نموده، پولیس پاکستان را به بی‌تفاوتی و ناکامی در حفاظت کودکان متهم کرده‌اند.

به نوشتۀ آژانس خبری اسوشیتد پرس، مقامات قتل زینب انصاری را سلسلۀ از قتل‌های زنجیره‌ای دانسته گفته‌اند، تا هنوز کسی از محمد عمران که به ارتباط این قضیه دستگیر شده‌است، نماینده‌گی حقوقی نمی‌کند.

شهباز شریف وزیر اعلی ایالت پنجاب پاکستان گفته‌است، قبل از آن‌که محمد عمران به ارتباط قتل زینب انصاری هفت ساله دستگیر شود، ۱۱۵۰ نمونۀ "دی. ان. ای" افراد مظنون در لابرتوار جنایی این ایالت مورد تجزیه و بررسی قرار گرفت.

به‌گفتۀ آقای شریف، این شخص اهریمن صفت به جرمش اعتراف نموده و "دی. ان. ای" وی با آثار به دست آمده از محل واقعه صد در صد مطابقت دارد.

آژانس خبری اسوشیتد پرس می‌نویسد، قتل زینب انصاری سلسلۀ از اختطاف‌ها و قتل‌های این مجرم متکرر را برملا ساخت.

شهباز شریف وزیر اعلی ایالت پنجاب پاکستان و پدر زینب انصاری
شهباز شریف وزیر اعلی ایالت پنجاب پاکستان و پدر زینب انصاری

شهباز شریف، از قاضی محکمۀ عالی شهر لاهور خواسته‌است تا محاکمۀ فوری محمد عمران قاتل این دختر خرد سال را یقینی سازد.

وی گفته‌است، در صورتی‌که قانون و محکمه اجازه دهد این قاتل اهریمن صفت باید در محضر عام به دار آویخته شود.

محمد امین انصاری پدر زینب انصاری که در این کنفرانس خبری در کنار شهباز شریف وزیر اعلی ایالت پنجاب پاکستان نشسته بود از تحقیقات در مورد این قضیه ابراز رضایت کرده‌است.

XS
SM
MD
LG