لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
سه شنبه ۲ دلو ۱۳۹۷ کابل ۰۶:۴۲

آرمان ملی: زلمی خلیلزاد میان ارگ و نور میانجی‌گری می‌کند


روزنامه‌های چاپ امروز کابل در مطالب‌شان در مورد ادامه تنش میان ارگ و عطا محمد نور پرداخته‌اند.

آرمان ملی

روزنامه غیر دولتی آرمان ملی در سرمقاله‌اش نوشته که کاخ سفید در این مورد اعلامیه صادر کرده و در آن آمده که حکومت افغانستان باید تنش بمیان آمده با عطا محمد نور بر سر کرسی ولایت بلخ را از راه مسالمت آمیز حل کند و طرف مقابل هم باید منافع ملی را نسبت به منافع شخصی ترجیح دهد.

در سرمقاله آمده‌است که در چنین یک حالت، زلمی خلیلزاد سفیر پیشین امریکا در افغانستان به کابل آمده و گفته می‌شود که برای حل این موضوع میانجی‌گری می‌کند و به شکلی قضیه را به نفع ارگ تمام خواهد کرد.

روزنامه در این مورد با انتقاد نوشته‌است که امریکا باید اجازه دهد در این مسئله عدالت تأمین شود و این را هم اجازه دهد تا در این قضیه حقوق تمامی گروه‌ها، احزاب و نهاد‌ها مراعت شود.

هیواد

روزنامه دولتی هیواد در این مورد در سرمقاله‌اش نوشته که تنش در بلخ زیاد ادامه نمی‌یابد.

سرمقاله نویس نوشته که رئیس جمهور غنی استعفای نور را منظور کرده و نیاز است تا وی قدرت را به والی جدید تسلیم کند، مطابق قانون رئیس جمهور صلاحیت دارد که والی و حتی اعضای کابینه را سبک دوش، تغییر و تبدیل کند.

دنیا

روزنامه غیر دولتی دنیا هم‌چنان در این باره نوشته که بر اساس گزارش‌ها امضای عطا محمد نور هنوز هم در ادارات دولتی مدار اعتبار است.

در این مطلب آمده‌است که آقای نور روزانه ده‌ها عریضه را امضا می‌کند و هر روز به دفتر می‌رود.

نویسنده مطلب به نقل از سرپرست ریاست معارف بلخ نوشته که جنجال مرکز به ریاست جمهوری ربط دارد و آنان تحت صلاحیت مقام ولایت اند و تمام امورات را به دستور عطا محمد نور به پیش می‌برند.

در این مطلب آمده، این در حالیست که پیش از این ادارۀ مسقل ارگان‌های محلی افغانستان گفته بود که امضای آقای نور فاقد اعتبار است.

XS
SM
MD
LG