لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
شنبه ۴ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۳:۱۵

ده‎ها تظاهر کننده به شمول ناوالنی توسط نیروهای پولیس روسیه دستگیر شدند


ده‎ها تظاهر کننده به شمول الکسی ناوالنی که در مورد دورنمای انتخابات ریاست جمهوری روسیه خوشبین نیستند، امروز توسط نیروهای امنیتی این کشور دستگیر شدند.

این تظاهرات به خاطر تحریم انتخابات روسیه که قرار است در ماه مارچ دایر شود، در حمایت از یک فراخوان فعال اپوزیسیون ناوالنی در سرتاسر روسیه آغاز شده‎است.

آنان در مورد انتخاب ولادیمیر پوتین به حیث رئیس جمهور این کشور برای یک دور شش ساله دیگر خوشبین نیستند.

این تظاهرات در حمایت از یک فراخوان الکسی ناوالنی در مورد تحریم انتخابات ریاست جمهوری روسیه در شهرهای ولادیوستوک، نووسیبیرسک، تومسک، یرکوتسک، اومسک، یاکوتسک و برخی شهرهای سایبریا صورت گرفته‎اند.

از راهپیمایی در شهرهای چیلیابینسک، یکاترینبورگ و سامارا در کرانه دریای والگا نیز گزارش داده شده‎است.

ناوالنی
ناوالنی

ناوالنی امروز لحظاتی قبل دستگیر شدن از طریق ارتباط ویدیوی از منزلش در مسکو گفت:

"من از این جا خارج شده، به دفتر کارم خواهم رفت و با تعدادی از دوستان و همکارانم صحبت نموده و بعد با سایر راهپیمایان در سرک تویرسکایا خواهم پیوست."

آقای ناوالنی از طریق تویتر نوشته‎است، بعد از یک جا شدن با راهپیمایی بیش از هزار تن در مرکز شهر مسکو، دستگیر شده‎است.

به نوشته مرکز خبری رادیو آزادی، این در حالیست که یک استدیوی تلویزیونی‎که در شهر مسکو خبرهای این تطاهرات را پخش می‎کرد نیز توسط پولیس روسیه مسدود شده‎است.

یک پروژه غیر دولتی به نام او. وی. دی(OVD) که از فعالیت نیروهای حراست قانون در روسیه نظارت می کند گزارش داده‎است که پولیس شش هوا دار ناوالنی را در استدیوی مسکو و هشتاد تن دیگر را در سایر مناطق این کشور دستگیر کرده‎اند.

روسیه
روسیه

آژانس خبری انترفکس گزارش داده‎است که در مسکو پولیس با استفاده از لودسپیکرها از مردم که شروع به گردهمایی در میدان تریومفالنیا کرده بودند خواست، متفرق شوند.

ناوالنی از تظاهر کننده‎گان در مسکو خواسته‎است، با وصف عدم اجازه مقامات به راهپیمایی در یک سرک مرکزی شهر گرد همایی کنند.

به تاریخ بیست و پنجم جنوری پولیس هشدار شدید را به تظاهرات ضد دولتی صادر کرد.

الکساندر گرووی (Aleksandr Gorovoi) معاون وزارت داخله روسیه در یک نشست مقامات ارشد پولیس مسکو گفت، پولیس بر اساس قانون اساسی از حق تظاهرات شهروندان این کشور حمایت می‎کند، اما تاکید کرد که از تخطی‎های قانون اساسی شدیداً جلوگیری خواهد شد.

در گذشته پولیس روسیه به تکرار تظاهرات سازماندهی شده توسط الکسی ناوالنی را سرکوب کرده‎است.

به تاریخ ۲۶ مارچ سال ۲۰۱۷ میلادی بعد از آن‎که آقای نوالنی تظاهرات را در حدود ۱۰۰ شهر روسیه سازماندهی کرد، حدود یک هزار تن در شهر مسکو، توسط پولیس روسیه دستگیر شدند.

XS
SM
MD
LG