لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۱ حوت ۱۳۹۷ کابل ۰۸:۵۳

امریکا ۳ جنگجوی مستقر در پاکستان را "تروریستان جهانی" قلمداد کرد


ایالات متحده سه جنگجوی مستقر در پاکستان را "تروریستان جهانی" قلمداد کرده‎است.

این اقدام در حالی صورت می‎گیرد که واشنگتن فشارها بر اسلام‌آباد را افزایش می‎دهد تا علیه جنگجویان اقدام کند.

وزارت خزانه ایالات متحده دیروز گفت که رحمان زیب فقیر، حزب‌الله آستم خان و دلاور خان نادر خان را شامل لیست سیاه مخصوص تروریستان جهانی ساخته‎است.

این وزارت گفته‎است که این افراد به‌خاطر ارتباط‌شان با گروه‎های جنگجوی مستقر در پاکستان به‌شمول طالبان افغان، القاعده و لشکر طیبه درین لیست جا داده شده‎اند.

در اعلامیه وزارت خزانه ایالات متحده گفته شده‎است که این سه مرد در فراهم‌آوری حمایت مالی و لوژیستیکی ازین سه گروه افراطی و قرار دادن مواد انفجاری و تکنالوژی در اختیار آن‎ها دخیل بوده‎اند.

سیگال ماندکلر، معین وزارت خزانه امریکا در امور تروریزم و اطلاعات مالی گفته‎است، این وزارت رادیکال‎های را که از سازمان‎های تروریستی حمایت می‎کنند و شبکه‎های مالی غیر قانونی را در سراسر جنوب آسیا به کار می‎اندازند به شدت تعقیب و برملا خواهد کرد.

او افزوده‎است از حکومت پاکستان و دیگران در منطقه می‎خواهند که با آن‎ها کار کنند تا افراد و سازمان‎های خطرناک به پناهگاه دست نیابند.

حکومت ایالات متحده در اواخر ماه گذشته میلادی اعلام کرد تا زمانی که اردوی پاکستان علیه جنگجویانی که در افغانستان فعالیت می‎کنند، اقدام قاطع نکند، کمک نظامی‌اش با پاکستان را به حالت تعلیق در می‎آورد.

پاکستان پناه دادن به گروه‎های جنگجو را رد کرده‎است.

XS
SM
MD
LG