لینک های دستیابی پذیر

Breaking News
چهارشنبه ۲۸ قوس ۱۳۹۷ کابل ۰۷:۴۳

عصمت: می‌خواهم صحتمند شوم به من کمک کنید


صمت الله طفل ۵ ساله ایست که دو ماه قبل یک چشم اش پندیده و پدرش اورا نزد داکتران مزار شریف و کابل غرض تداوی برده‌است.

یک طفل ۵ ساله باشنده قریه تراغلی ولسوالی قوش تپه ولایت جوزجان که از دوماه به این سو یک چشمش تا حدی پندیده که هر بیننده را بخود جلب می‌کند به کمک تداوی نیاز دارد.

ولی داکتران چشم عصمت الله را مصاب به مرض سرطان بیان نموده‌اند.

ولی داکتران چشم عصمت الله را مصاب به مرض سرطان بیان نموده‌اند.

حالا که عصمت الله از نابینایی چشم دومی‌اش نیز شکایت دارد با صدای گلو گرفته‌گی و عاجزانه می‌گوید:

"من می‌خواهم تداوی شوم، چشمم ببیند،چشمم جور شود. به من کمک کنید."

محمد ظاهر پدر عصمت الله که ۶۵ سال عمر دارد ۳۵ سال به صفت معلم در مکاتب ولسوالی قوش تپه جوزجان ایفای وظیفه نموده است می‌گوید:

محمد ظاهر پدر عصمت الله
محمد ظاهر پدر عصمت الله

"به نزد داکتران مزار شریف و کابل بردم، هر قدر عذر و زاری کردم چندان توجه نکردند و حالا پول هم ندارم که دوباره نزد داکتران ببرم."

محمد نسیم یکتن از باشنده‌گان شهر شبرغان می‌گوید نا امنی و حضور هراس افگنان در ولسوالی قوش تپه سبب شده تا داکتران به محل رفته نتوانند و اطفال مردم که دسترسی به شفاخانه‌های مرکز را ندارند به این گونه امراض مبتلا می‌شوند.

نسیم گفت در ولسوالی قوش تپه دروازه‌های تمام مکاتب و کلینیک‌ها بسته بوده و مردم نادار به آسانی مریض‌های خود را به مراکز صحی شهرها انتقال داده نمی‌توانند.

او افزود:

"محمد ظاهرکه یک معلم است ۳۵ سال برای اولاد وطن خدمت کرده و طفل‌اش مصاب به سرطان شده نسبت نا امنی به وقت و زمانش به داکتر مراجعه کرده نتوانسته و حالا به کمک نیاز دارد باید دولت شرایط تداوی پسر این معلم بیچاره را بسنجد."

محمد ظاهر پدر عصمت الله برای فعلاً در یک اطاق تاریک کرایی در شهر شبرغان با دو طفل‌اش در نهایت فقر شب و روز را سپری می‌کند.

این در حالیست قبلاً نیز یک طفل ۶ ساله دیگر که به این مرض کشنده مبتلا بود در شهر شبرغان درگذشت.

گزارش: عالم رحمانیار

XS
SM
MD
LG